Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

Żołnierze Wyklęci - CZEŚĆ WASZEJ PAMIĘCI!

Koleżanki i koledzy!

Zbliża się 1 marca. Od 2011 roku obchodzimy tego dnia Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W sposób szczególny wspominamy wówczas żołnierzy polskiego antykomunistycznego, niepodległościowego podziemia powojennego.

Apelujemy do wszystkich, aby tego dnia, a także przez cały rok, pamiętali o Żołnierzach Niezłomnych, walczących, ginących i przelewających krew za naszą Ojczyznę.

Patriotą należy być zawsze, a nie tylko przez chwilę. Patriotyzm to nie moda, patriotyzm to uczucie, z którym się żyje i z którym się umiera. Taką postawę przyjęli żołnierze drugiej konspiracji, za co służby bezpieczeństwa ZSRR skazały ich na wieczną hańbę i nienawiść, które miały im towarzyszyć także poza grób.

Zbigniew Herbert w wierszu Wilki napisał: Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy. Przez ponad pół wieku nie wspominano głośno o tych, którzy stanęli do walki przeciwko sowieckiej okupacji. Dziś możemy odważnie i z dumą powiedzieć: Cześć i chwała Bohaterom!

 Klasa 1t w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym przygotowała transparent. Chcielibyśmy w ten sposób zaangażować się w przywracanie pamięci o żołnierzach antykomunistycznego podziemia.

Autor apelu: Sebastian Kowalczyk

 

Zajęcia pozalekcyjne

Media