Polsko-Niemiecka wymiana młodzieży 2016

We wrześniu 2016 roku odbędzie się w naszej szkole już po raz 22. wymiana międzynarodowa uczniów ze szkołą partnerską w Kolonii. Projekt rokrocznie współfinansowany jest przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. 

W dniach od 10 do 16 września 2016 roku będziemy gościć w naszej szkole grupę młodzieży z Niemiec. Dla uczestników wymiany przygotowujemy w Warszawie wiele atrakcji. Planujemy zajęcia integracyjne, wspólne odkrywanie Warszawy oraz spotkania przy ognisku, w hali sportowej i w kręgielni. Podejmiemy również działania w ramach projektu Polsko–Niemieckie Pojednanie. 

Wyjazd młodzieży z naszej szkoły do Kolonii nastąpi 24 września br. i potrwa do 30 września. W wymianie może uczestniczyć 12 osób z obecnych klas drugich.  Uczniowie zostaną zakwaterowani w schronisku młodzieżowym w centrum Kolonii (Jugendherberge Köln Deutz Siegesstraβe 5). Program wyjazdu obejmuje miedzy innymi: zwiedzanie Kolonii i Bonn, rejs statkiem po Renie, wizytę i zajęcia w szkole partnerskiej, wycieczkę do miasteczka rozrywki Phantasialand.

Uczestnicy płacą po 850 złotych. Cena obejmuje: udział w projekcie w Warszawie (wstępy do muzeów, obiady), przejazd do Kolonii oraz pobyt, wyżywienie i atrakcje w Kolonii.

Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy!!!

Osoby zainteresowane proszone się o zgłaszanie się

do Pani Anny Rymaszewskiej lub Pani Moniki Wielgus.

Tak było w zeszłym roku:

zobacz fotorelację z pobytu uczniów naszej szkoły w Kolonii w 2015 roku.

 

Zajęcia pozalekcyjne

Media