Automaticon 2015

 

19 marca uczniowie klas technikum pod opieką Pana Janusza Wołowca i Pani Moniki Wielgus wzięli udział w XXI edycji targów AUTOMATICON, które odbywały się w dniach 17-20 marca w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Targi były doskonałą okazją do poznania najnowszych osiągnięć w dziedzinach: automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki oraz przećwiczenia umiejętności klasyfikowania i rozpoznawania elementów, urządzeń i systemów sieci automatyki przemysłowej.  

Uwagę uczniów przyciągnęły zarówno nowinki techniczne, na przykład: czterokanałowy oscyloskop cyfrowy, roboty przemysłowe, kamery termowizyjne, lutownice i stacje lutownicze, drukarki 3D, detektory gazu, generatory, światłowody, mierniki, taśmy produkcyjne, jak również narzędzia znane im od dawna, ale zaskakujące „poważną” nazwą, jak chociażby impulsator kinetyczny z naprowadzaniem trzonkowym (potocznie: młotek).

Z zainteresowaniem wysłuchali wykładu na temat zamków elektromagnetycznych oraz stoczyli pojedynek na szybkość z robotem.

Uczniowie klasy 1t podkreślili, ze podczas targów mieli możliwość porównania sprzętu szkolnego ze sprzętem zaprezentowanym na targach. Przyjrzeli się również urządzeniom, na których mogą w przyszłości pracować, wykonując zawód technika elektronika, ale jednocześnie uświadomili sobie, jak wiele jeszcze pracy przed nimi.

 


 Relacja z targów i zdjęcia pochodzą od uczniów klasy 1t.

 

Zajęcia pozalekcyjne

Media