Fotorelacja z finału Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”


Uczniowie Konopczyńskiego, współorganizatorzy mazowieckiej edycji „Zwierciadeł” (Natalia Orzechowska, Weronika Kulesza, Kornelia Górska z klasy 1d oraz Piotr Łyczkowski z klasy 2t), razem z opiekunem grupy Panią Anną Dudą spędzili w Lublinie 4 dni. Finał Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” rozpoczął się w czwartek, 16 kwietnia, a zakończył w niedzielę, 19 kwietnia.

Pierwszego dnia odbyła się gra miejska Teatr mój widzę ogromny, w trakcie której poszczególne grupy młodzieży z różnych miast miały dotrzeć do niejakiego Pana Marcina Ważnego. Gra miała również przybliżyć im zabytki, historię i przestrzeń Starego Miasta w Lublinie. W trakcie gry młodzież miała okazję poznać się nawzajem. W dotarciu do głównego bohatera gry pomagały uczestnikom mapy ukryte po całym Placu Litewskim. Uczniowie musieli wykazać się pomysłowością, aby otrzymać mapę oraz plany.

Drugi dzień rozpoczął się od obejrzenia spektaklu Zły Pan w lubelskim Teatrze im. Hansa Christiana Andersena. Później odbywały się warsztaty. Grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach menadżerskich pod tytułem Mocni w promocji.

Trzeciego dnia odbyła się gala finałowa Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”. Na scenie Teatru Andersena sześć najlepszych grup teatralnych z edycji półfinałowych (z Lublina, Warszawy, Białegostoku, Bydgoszczy, Olsztyna i Rzeszowa) zaprezentowało swoje spektakle przed profesjonalnym jury, w skład którego wchodzili: Katarzyna Piwońska, Mieczysław Wojtas, Przemysław Stippa. Tego samego dnia w Hotelu Grodzka 20 odbyło się spotkanie z jednym z członków jury, gościem specjalnym festiwalu, aktorem teatralnym, serialowym i dubbingowym - Przemysławem Stippą.

Codziennie wieczorem wszyscy uczestnicy spotykali się w klubie festiwalowym, gdzie wspólnie czytali poezję, dramaty, bawili się m.in. przy rytmach muzyki reggae zespołu „Kołtuny” i występach grupy BCA Flash.  

Czwartego dnia odjechali z Lublina w dobrym humorze, z pozytywnym nastawieniem i nadzieją, że to nie była ich ostatnia przygoda z teatrem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pobytu w Lublinie:


Zajęcia pozalekcyjne

Media