1d najbardziej zgraną i zintegrowaną klasą!

Zmagania o tytuł najbardziej zgranej i zintegrowanej klasy dobiegły końca. Zwycięzcą Akcji Integracja została klasa 1d. Drugie miejsce zajęła klasa 2a, natomiast trzecie miejsce na podium przypadło klasie 2t.

Wszystkie zwycięskie klasy w nagrodę otrzymały: dzień wolny od zajęć edukacyjnych oraz dofinansowanie od Rady Rodziców do jednodniowej wycieczki (klasa 1d – 200 zł; klasy 2a i 2t – 150 zł).

Przypominamy, że Akcja Integracja składała się z pięciu części. Zmagania rozpoczęła listopadowa maskarada paradujących po szkole duchów – temat pierwszej konkurencji brzmiał: halloween. Podczas II etapu, zatytułowanego Magia Świąt, udało nam się naprawdę poczuć klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia – 5 grudnia na szkolnych korytarzach można było spotkać wielu Mikołajów i aniołów. Przyjaznej atmosfery, a przede wszystkim miłości, nie zabrakło również podczas kolejnej części, która odbyła się 13 lutego z okazji walentynek. IV etap konkursu – Wiosna: Kwiaty we włosach – spowodował, że wiosna na dobre zawitała do naszej szkoły, a pogodny nastrój, pomimo dość kiepskiej pogody na zewnątrz, udzielił się wszystkim i zmotywował ich do dalszej rywalizacji. Wiosna wyzwoliła w nas także chęć do bezinteresownej pomocy innym. Ostatnia część, Z potrzeby serca, polegała na zebraniu jak największej ilości plastikowych korków dla dziecka chorego na autyzm.

Akcja Integracja pokazała, że uczniowie Konopczyńskiego potrafią być bardzo zintegrowani we wspólnej zabawie i walce o zwycięstwo, natomiast część ostatnia konkursu udowodniła, że umieją oni też działać z potrzeby serca, zapominając na chwilę o wzajemnej rywalizacji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom biorącym udział w konkursie, ich wychowawcom, a tym, którzy zwyciężyli, życzymy udanej zabawy na wycieczce integracyjnej!

Organizatorzy – Samorząd Uczniowski

Zajęcia pozalekcyjne

Media