Integracja 2t podczas gry w paintball

23 czerwca 2015 roku uczniowie klasy 2t pod opieką Pani Anny Nawrotek oraz Pani Joanny Sokołowskiej wybrali się na wycieczkę do miejscowości Rysie koło Tłuszcza, aby zagrać w paintball. Celem wyjazdu była integracja.

O godzinie 7.50 spotkaliśmy się niedaleko szkoły  w miejscu, z którego zawsze wyruszają nasze wycieczki autokarowe. Po ponad godzinie byliśmy już na miejscu. Wszyscy uczestnicy przywitali organizatora, po czym założyli stroje ochronne oraz maski. Prowadzący rozdał chłopcom markery i zaopatrzył ich w kulki.

Gracze ruszyli w stronę pola. Dla większości z nas było to pierwsze doświadczenie z paintballem, dlatego też wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani. Około godziny 10.00 rozpoczęła się gra. Każda z grup, na które zostali podzieleni uczniowie, miała ustaloną taktykę walki. Zawodnicy ukrywali się za stogami siana, deskami, oponami oraz w trawie. Runda zakończyła się po kilkunastu minutach. Uczniowie rozstrzygnęli jeszcze kilka meczów. W miarę upływu czasu, wraz z ilością wystrzelonych kulek i stoczonych bitew, wszystkim przybywało odwagi i pewności siebie. Teraz już wiemy, że paintball to próba własnego charakteru, umiejętność panowania nad stresem oraz współpracy w zespole i respektowania zasad fair play, a przede wszystkim mnóstwo adrenaliny!

Gra zakończyła się około godziny 12.30. Wszyscy uczestnicy przebrali się we własne stroje. Rozpaliliśmy wtedy ognisko, usiedliśmy w jego kręgu i upiekliśmy kiełbaski, które ze smakiem zjedliśmy. W tym samym czasie opiekunki robiły zdjęcia.

O 14.30 wesoło udaliśmy się w stronę autokaru. W drodze powrotnej uczniowie opisywali wrażenia i emocje towarzyszące im podczas gry. Półtorej godziny później dotarliśmy pod szkołę i udaliśmy się do domów.

Wycieczka bardzo podobała się uczniom i zintegrowała klasę.  Zaplanowaliśmy już kolejny wyjazd w przyszłym roku.

 


 

Fotorelację przygotowali uczniowie klasy 2t wraz z opiekunami wycieczki.

 

Zajęcia pozalekcyjne

Media