Wspomnienia 1a, 1c i 1d z wyjazdu integracyjnego

Pierwszy etap wyjazdu integracyjnego pierwszoklasistów już za nami. W ubiegłym tygodniu wyjechały klasy 1a, 1c i 1d wraz z wychowawcami (Panią Jolantą Beling, Panią Ewą Bednarczyk, Panią Beatą Markulis) i opiekunami (Panią Urszulą Ostaszewską, Panią Anną Andrzejewską, Panem Jakubem Kopyckim). Trzydniowa wycieczka rozpoczęła się w środę, 16 września, a zakończyła w piątek, 18 września. Wyjechaliśmy z Warszawy rano, około południa dotarliśmy już na miejsce, czyli do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Związku Harcerstwa Polskiego PERKOZ koło Olsztynka nad jeziorem Pluszne. Warto wspomnieć, że jezioro Pluszne położone jest w strefie ciszy, a jego wody przynależą do II klasy czystości. Przez cały wyjazd pogoda była piękna, świeciło słońce, a temperatura nie spadała poniżej 30ᵒC.

Pierwszego dnia, zaraz po rozlokowaniu się i zjedzeniu obiadu, pysznego i baaaaardzo sytego :-), rozpoczęliśmy zajęcia integracyjne z wychowawcami. Ich efektem są plansze, których zdjęcia udostępniamy poniżej. Uczniowie klasy 1c mieli każdej osobie ze swojej klasy przypisać przymiotnik zaczynający się na pierwszą literę jej imienia (plansza z obrysowanymi dłońmi). Natomiast klasa 1a stworzyła zasady obowiązujące w ich klasie. Tego samego dnia wszyscy wzięli udział w ognisku, którego głównym punktem był prezentacja talentów – zobaczyliśmy ciekawe występy z piłką, pokazy taneczne i wokalne. Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze. Humory dopisywały wszystkim.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zajęć przedmiotowych: klasa humanistyczna, 1c, przedstawiała mity starożytne metodą dramy, klasa 1a wzięła udział w lekcji fizyki i opracowała mapę nieba, zaś klasa 1d miała zajęcia biologiczne i geograficzne. Następnym punktem dnia była lekcja ekologiczna na terenie rezerwatu na bagnach i torfowiskach. Później klasy w ramach przygotowań do otrzęsin pracowały nad stworzeniem herbu i zawołania, układały własne teksty do znanych piosenek. W wolnej chwili spędzaliśmy czas, grając w siatkówkę, spacerując po lesie w poszukiwaniu grzybów. Podczas otrzęsin każda klasa zaprezentowała wyniki swojej pracy w formie herbów, zawołań, piosenek. Była też zabawa w kalambury. Pierwszoklasiści konkurowali ze sobą, odgadując tytuły filmów i piosenek. Wieczorem odbyła się dwugodzinna dyskoteka.

Ostatniego dnia podczas zajęć integracyjnych wybieraliśmy samorządy klasowe, odpoczywaliśmy na pomoście, ponownie poszliśmy na grzybobranie i graliśmy w piłkę siatkową. O godz. 14.00 spakowaliśmy bagaże i wsiedliśmy do autokaru. Trzygodzinna podróż minęła nam bardzo szybko. W dobrych humorach, pełni ciekawych wrażeń, zadowoleni, a przede wszystkim zintegrowani, wróciliśmy do Warszawy.  

Czekamy na relację od następnych pierwszoklasistów, którzy integrowali się w tym tygodniu.

Uczestnicy wyjazdu


Zdjęcia wykonali uczniowie klasy 1c.

 

Zajęcia pozalekcyjne

Media