I Ty możesz sprawić świąteczną radość Rodakom z Kresów!

Weź udział w akcji organizowanej przez Obwód Warszawski Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” oraz młodzież szkół związanych z WiN-Warszawa:

Paczka dla Kombatanta ze Lwowa

Ofiarność, jaką możemy się wykazać, nie jest dla Nas zbytnim obciążeniem, a dla kombatantów, ich rodzin i coraz mniejszej tamtejszej Polonii, jest materialnym świadectwem, że Polska o nich pamięta!

Jeżeli chcesz pomóc kombatantom i Polonii ze Lwowa, Stryja, Drohobycza i Borysławia, przygotuj paczkę (według poniższych wskazówek) albo przekaż poniższe produkty lub pewną kwotę pieniędzy grupie organizującej akcję w Szkole.

Przykładowe artykuły do paczki:

1 kg ryżu

1 kg kaszy

1 kg mąki

1 kg cukru

1 litr oleju kujawskiego

0,5 kg makaronu

4 konserwy mięsne lub 2 większe (np. szynka)

puszka ananasów

puszka brzoskwiń

kostki rosołowe (np. Knorr)

czekolada duża

ptasie mleczko

ciastka (np. delicje lub jeżyki)

kakao

kawa rozpuszczalna

opakowanie herbaty (np. w saszetkach)

ewentualnie jakieś konserwy rybne

Do paczki dobrze byłoby dołączyć opłatek i życzenia świąteczne z podpisami ofiarodawców.

Znormalizowane (30x30x30), jednakowe kartony dostarczamy grupie organizującej akcję przed końcem listopada br. Kartony będą składane, dlatego prosimy je zaklejać z obu stron taśmą klejącą, aby paczka nie uległa rozerwaniu w czasie wielokrotnego przekładania w transporcie do adresatów.

Już od siedmiu lat obwód warszawski Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, kombatanckiej organizacji podziemia niepodległościowego z okresu II konspiracji i przedstawiciele szkół mazowieckich z Warszawy, Brwinowa i Żyrardowa organizują w okresie przed świętami Bożego Narodzenia akcję „Paczka dla kombatanta ze Lwowa oraz Polaków z obwodu lwowskiego”. Polega ona na zbiórce pieniędzy i/lub przygotowaniu jednakowych paczek żywnościowych, które zostaną przewiezione do Lwowa, a tam przekazane kombatantom i ich rodzinom.

Kresowym Polakom, zwłaszcza dzisiaj, kiedy trudna sytuacja międzynarodowa pogorszyła warunki życiowe na Ukrainie, potrzebna jest nasza pomoc. Szczególnie oczekują jej ludzie w podeszłym wieku i najczęściej chorzy.

W imieniu Zarządu Obwodu Warszawa

 Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość”:

mjr Waldemar Kruszyński 

Zajęcia pozalekcyjne

Media