Bo warto pamiętać o Bohaterach i Ich zasługach dla Ojczyzny!

O tym, że warto zgłębiać tajniki historii Polski, chyba nie trzeba nikogo przekonywać! Nasza Szkoła od kilku lat aktywnie uczestniczy w różnych projektach i inicjatywach historycznych.

Dnia 16 czerwca zostaliśmy zaproszeni przez Fundację „Bo Warto” do Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki, aby przedstawić prezentację o Cichociemnych Wychowankach Gimnazjum im. Emiliana Konopczyńskiego – od 1919 roku Adama Mickiewicza, będącą podsumowaniem projektu historycznego  „Bohaterowie sprzed lat” (realizowanego przez uczniów naszej Szkoły od stycznia do marca 2016 roku).

Po raz pierwszy prezentacja ta została wyświetlona 10 marca br. podczas uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej 10 Spadochroniarzom Armii Krajowej, współtworzącym historię naszej Szkoły. Stanowi ona syntezę prezentacji uczniowskich, w tym prezentacji trzech uczennic z klasy 2a, Joanny Smolińskiej, Adrianny Gawryszewkiej, Anny Ciemskiej, które uczestniczyły w czwartkowym wyjściu.

Jest nam niezmiernie miło, że Fundacja „Bo Warto” doceniła nasz wkład w popularyzowanie wiedzy historycznej wśród młodzieży i mogliśmy zaprezentować efekty naszej pracy kolejnym młodym ludziom zainspirowanym historią Cichociemnych, biorąc udział w podsumowaniu Ogólnopolskiego Projektu „BO WARTO pamiętać!”.

Anna Szcześniak

Zajęcia pozalekcyjne

Media