Triobasket 2017

18 marca w Arena Ursynów rozegrana została XV edycja turnieju TRIOBASKET. Triobasket to turniej koszykówki ulicznej organizowany na hali przeznaczony dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych z Warszawy i okolic. Organizatorem jest Akademia Leona Koźmińskiego, promująca w ten sposób swoją uczelnię.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: Męska „Rezystory”, w składzie: Mikoaj Kowalski 1T – kapitan, Szymon Wilczek 1T, Michał Jurkowski 1T, Mariusz Kopyt 1T oraz Jamil Abdelkadir 1T; Żeńska „Konop Girls”, w składzie: Ewelina Kędzior 1B – kapitan, Kamila Malewska 1B, Aleksandra Pietrzak 1B, Katarzyna Luboradzka 1B i Marta Kowalska 2A

Nasi zawodnicy zostali rozlosowani go dwóch grup po 8 drużyn każda. Chłopcy do grupy B, dziewczęta do grupy K4, w których rywalizacja przebiegała w systemie „każdy z każdym”.

W przerwie turnieju odbyło się kilka koszykarskich konkursów w tym konkurs „Wsadów” w którym brał udział reprezentat Konopczyńskiego Mariusz Kopyt.

Niestety naszym drużynom nie udało się awansować do rundy finałowej, ale zaangażowanie oraz duch rywalizacji był godzien podziwu i uznania dla nich. Na pewno to cenne doświadczenie zaowocuje w przyszłorocznej edycji turnieju.

Gratuluję udziału, a pozostałych zapraszam do zgłaszenia się za rok. Jest o co powalczyć!

Beata Styczyńska WF

Zajęcia pozalekcyjne

Media