Ogłoszenie wyników konkursu „Grand IT Test”

Zakończyły się trwające sześć  tygodni zawody w rozwiązywaniu testów sprawdzających wiedzę z różnych dziedzin informatyki. Był to turniej dla wytrwałych uczestników projektu it-szkoła. Do zawodów przystąpiło 931 osób, jednak formuła konkursu, wymagająca znacznego zaangażowania od zawodników, sprawiła, że wymagany pułap punktów za rozwiązanie testów uzyskało tylko 417 zawodników.

Dzięki zaangażowaniu i ogromnej wiedzy uczniów z klasy 2a nasza szkoła zajęła wysokie miejsce - siódme w ogólnym rankingu.

Czytaj więcej...

1d najbardziej zgraną i zintegrowaną klasą!

Zmagania o tytuł najbardziej zgranej i zintegrowanej klasy dobiegły końca. Zwycięzcą Akcji Integracja została klasa 1d. Drugie miejsce zajęła klasa 2a, natomiast trzecie miejsce na podium przypadło klasie 2t.

Wszystkie zwycięskie klasy w nagrodę otrzymały: dzień wolny od zajęć edukacyjnych oraz dofinansowanie od Rady Rodziców do jednodniowej wycieczki (klasa 1d – 200 zł; klasy 2a i 2t – 150 zł).

Czytaj więcej...

Kolejne sukcesy grupy tanecznej KONOPDANCE


 

Z przyjemnością informujemy o tegorocznych sukcesach naszej szkolnej grupy tanecznej KONOPDANCE:

III miejsce

w konkursie tanecznym Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz. W tym roku zmagania przebiegały pod hasłem Skarby musicali. Eliminacje konkursowe miały miejsce 6 marca 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury Łazienkowska.

II miejsce

w ramach kategorii TANIEC NOWOCZESNY podczas XIV Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA, który odbył się 13 marca 2015 roku w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury „Włochy”.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych odbyło się w piątek, 24 kwietnia 2015 roku. Dla wszystkich uczniów i nauczycieli był to z jednej strony czas refleksji nad pewnym etapem życia szkolnego, który już bezpowrotnie minął, a z drugiej - doskonały moment na podsumowanie wspólnej, kilkuletniej pracy.

Czytaj więcej...

Relacja z wyjazdu do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück

 

Uczennice klasy 1c - Paulina Dąbrowska, Natalia Miszta, Alicja Kuczyńska - przedstawiają relację z wycieczki do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, która odbyła się w ramach zakończenia projektu O tym nie można zapomnieć. Kobiety, które przeszły piekło obozów i łagrów.

Czytaj więcej...

Fotoreportaż z obchodów Dnia Ziemi na Polach Mokotowskich

Uczniowie Konopczyńskiego wraz z Zespołem Nauk Przyrodniczych zapraszają do obejrzenia fotoreportażu z obchodów Dnia Ziemi na Polach Mokotowskich 26 kwietnia 2015 roku. Chociaż pogoda tego dnia nie dopisała, to i tak wszyscy świetnie się bawili:

 • wymieniali elektrośmieci na roślinki,
 • degustowali potrawy regionalne z upraw ekologicznych,
 • podziwiali wyroby rękodzielnicze,
 • zapoznawali się z tematyką odnawialnych źródeł energii,
 • badali powietrze,
 • dowiadywali się, jaki wpływ ma Słońce na klimat Ziemi,
 • prowadzili obserwacje astronomiczne.

Najciekawsze wydarzenia tego dnia przedstawiają zamieszczone poniżej zdjęciach:

Czytaj więcej...

Obchody 70. rocznicy wyzwolenia obozu w Ravensbrück

W dniach od 17 do 20 kwietnia młodzież wraz z nauczycielami LXXXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Emiliana Konopczyńskiego uczestniczyła w obchodach 70. rocznicy wyzwolenia obozu w Ravensbrück. Był to finał projektu O tym nie można zapomnieć. Kobiety, które przeszły piekło obozów i łagrów, realizowanego w naszej szkole pod kierunkiem nauczycielki historii Pani Anny Krzykowskiej. Patronował mu Instytut Pamięci Narodowej. Do nazistowskiego obozu w Ravensbrück przybyło ponad 1500 osób z całego świata, w tym uczestnicy projektu z Polski (ponad 150 osób).

Czytaj więcej...

Święto Ziemi w Konopczyńskim

Dzień Ziemi nadal trwa w Konopczyńskim. Uczniowie klas przyrodniczych wysłuchali dziś prelekcji na temat odnawialnych źródeł energii.

Klasa 2d omówiła następujące zagadnienia:

 • energia słoneczna (Oktawia Sawa i Klaudia Kłopotowska),
 • elektrownie wiatrowe (Justyna Kobak i Izabela Rabczuk),
 • energia geotermalna (Paweł Pełka i Krzysztof Salomonowicz),
 • energia wodna (Żaneta Szambelan).

W roli konferansjera wystąpił Jan Bondarenko.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z sesji naukowej klasy 2d.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Już jutro, 22 kwietnia, obchodzimy w naszej szkole po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Ziemi - największe ekologiczne święto świata. Z tej okazji Zespół Nauk Przyrodniczych oraz uczniowie klas przyrodniczych zorganizowali dla całej społeczności szkolnej wiele atrakcji naukowych.

Czytaj więcej...

Fotorelacja z finału Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”


Uczniowie Konopczyńskiego, współorganizatorzy mazowieckiej edycji „Zwierciadeł” (Natalia Orzechowska, Weronika Kulesza, Kornelia Górska z klasy 1d oraz Piotr Łyczkowski z klasy 2t), razem z opiekunem grupy Panią Anną Dudą spędzili w Lublinie 4 dni. Finał Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” rozpoczął się w czwartek, 16 kwietnia, a zakończył w niedzielę, 19 kwietnia.

Czytaj więcej...

III edycja Mazowieckiego Konkursu Mechatronicznego

 

10 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 w Warszawie odbył się finał III edycji Mazowieckiego Konkursu Mechatronicznego. Wzięło w nim udział pięciu uczniów IV klasy Technikum pod opieką nauczyciela Centrum Kształcenia Praktycznego - Pana Marka Milewskiego.

W konkurencji zespołowej Łukasz Franiewski, Kamil Kuć i Paweł Ładny zajęli II miejsce. W klasyfikacji indywidualnej Łukasz Franiewski zajął V miejsce, Kamil Kuć – VI miejsce, a Paweł Ładny – X miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Sylwester Wyszyński i Mikołaj Majchrzyk wystąpili w rezerwie.

Gratulujemy sukcesów!

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Media