Finał Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” Lublin 2015

Półfinał edycji mazowieckiej Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”  odbył się 4 marca w naszej szkole. Dziś w Lublinie rozpoczyna się finał „Zwierciadeł”.

Przez najbliższe kilka dni (od 16 do 19 kwietnia) uczniowie naszej szkoły (Natalia Orzechowska, Weronika Kulesza, Kornelia Górska z klasy 1d oraz Piotr Łyczkowski z klasy 2t) pod opieką Pani Anny Dudy będą śledzili zmagania sześciu laureatów edycji półfinałowych o tytuł najlepszego spektaklu młodzieżowego Polski oraz nagrodę w formie statuetki – Dużego Zwierciadła (oceny dokona profesjonalne jury – osobistości świata teatru).

Czytaj więcej...

Koźmiński Trio Basket 2015

14 marca w hali widowiskowo-sportowej ARENA URSYNÓW reprezentanci naszej szkoły - Łukasz Zawacki (kapitan), Daniel Bieńkowski, Daniel Bielanka i Karol Przybyłowicz - wzięli udział w tegorocznej edycji turnieju Koźmiński Trio Basket.

Czytaj więcej...

Automaticon 2015

 

19 marca uczniowie klas technikum pod opieką Pana Janusza Wołowca i Pani Moniki Wielgus wzięli udział w XXI edycji targów AUTOMATICON, które odbywały się w dniach 17-20 marca w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Targi były doskonałą okazją do poznania najnowszych osiągnięć w dziedzinach: automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki oraz przećwiczenia umiejętności klasyfikowania i rozpoznawania elementów, urządzeń i systemów sieci automatyki przemysłowej.  

Czytaj więcej...

Twoja Krew – Moje Życie

 

Już jutro, 30 marca 2015 roku, w naszej szkole odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi.

Krew zebrana podczas tego dnia będzie przeznaczona dla Zosi Trzaskoma, u której w listopadzie 2014 roku zdiagnozowano białaczkę szpikową typu M5.

W związku z tym, że Zosia ma rzadko spotykaną grupę krwi 0 Rh- (ujemny) ważna jest każda grupa krwi, ponieważ będzie ona wymieniona później na tę, którą ma dziewczynka.

Pamiętaj! Oddając krew, możesz uratować komuś życie! 

Czytaj więcej...

Festiwal Kultury Emilian 2015

VII edycja Szkolnego Festiwalu Kultury „Emilian” 2015 zakończyła się sukcesem dla klasy 2c, której jury przyznało I miejsce w kategorii teatr za spektakl „H.U.M.A.N.I.Z.M”.

Czytaj więcej...

Finał VI Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego w WAT

20 marca w Wojskowej Akademii Technicznej odbył się finał VI Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego.

Uczestniczyło w nim 85 osób z całej Polski. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, zajmując wysokie miejsca w konkursie:

Marcin Sochański - 11 miejsce

Piotr Paleski - 29 miejsce

Czytaj więcej...

Uprawnienia SEP dodatkowym atutem na rynku pracy

W dniach 16-18 marca uczniowie klas 3 i 4 technikum brali udział w kursie przygotowującym do państwowego egzaminu Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Wszyscy uczestnicy kursu zdali egzamin i uzyskali Świadectwo Kwalifikacji w zakresie dozoru i eksploatacji urządzeń elektrycznych do 1 kW.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zaproszenie na Szkolny Festiwal Kultury „Emilian” 2015

Czytaj więcej...

Zapowiedź Szkolnego Festiwalu Kultury „Emilian” 2015

 

Już jutro, 20 marca, odbędzie się w Konopczyńskim Szkolny Festiwal Kultury „Emilian” 2015. Uczestnicy festiwalu ubiegają się o statuetkę Emiliana, nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez Dyrekcję oraz Radę Rodziców Zespołu Szkół nr 22 w Warszawie.

Uczniowie będą rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach.

Czytaj więcej...

Studniówka 2015 - fotorelacja

 

Studniówka już za nami! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu studniówkowego, który  w tym roku odbył się w piątek, 13 lutego, w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. 

Czytaj więcej...

Dyplom ukończenia kursu e-learningowego SIGG.EDU.PL

 

W ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości, prowadzonych przez Panią Annę Bebko, uczniowie klas 2e i 3e wzięli udział w XIII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG). Jej nieodłączną częścią był uruchomiony 13 października 2014 roku kurs e-learningowy.

Dyplom ukończenia ogólnopolskiego kursu e-learningowego SIGG.EDU.PL z wynikiem pozytywnym otrzymała jako jedyna uczennica klasy 2e – Sylwia Gajos. 

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Media