Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  

17 października 2014 roku odbyły się w szkole wybory do Samorządu UczniowskiegoW urnie wyborczej znalazło się 453 głosów oddanych przez naszych uczniów. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

 Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego

została Martyna Łomża  (60,51% głosów wyborczych)

Zastępcą Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

 został Mateusz Nowak (19, 86% głosów wyborczych) 

Sekretarzem Samorządu Uczniowskiego

wybrana została Justyna Kobak (19,63% głosów wyborczych)

Czytaj więcej...

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Właśnie ruszyła XIII edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, w której biorą udział uczniowie klasy 2e i 3e. Trzymajmy za nich kciuki, aby jak najkorzystniej ulokowali otrzymane 100 tysięcy (wirtualne 100 000 zł)!

SIGG składa się z dwóch równoprawnych, i odbywających się równocześnie, elementów:

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2014 roku w Zespole Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego w Warszawie w sposób uroczysty uczczono obchody Dnia Edukacji Narodowej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej...

Warszawska Olimpiada Młodzieży

Po zdobyciu przez Adama srebrnego medalu w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych na dystansie 3000 m mamy kolejny sukces tego uzdolnionego lekkoatlety.

9 października 2014 roku Adam Kubicki z klasy 2d zajął 7 miejsce w biegu finałowym w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentował nie tylko naszą szkołę, ale także dzielnicę Śródmieście.

Na zdjęciu: Adam Kubicki z Panem Pawłem Kozłowskim tuż po zakończeniu biegu finałowego.

Zwróćcie uwagę na numer startowy Adama: 2743!

To nie była łatwa rywalizacja!

Gratulacje!

 Renata Bocian

Uroczystość obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

7 października 2014 roku w Zespole Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego w Warszawie odbyła się uroczystość upamiętniająca 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Spotykaliśmy się w naszej Szkole z zaproszonymi gośćmi - przyjaciółmi Zespołu Szkół nr 22, by przywołać kadry z Powstania. Taki tytuł nosiło również przedstawienie wystawione przez grupę teatralną Tespis pod kierunkiem Pani Ewy Bednarczyk (autorki scenariusza i reżyserki spektaklu).

Czytaj więcej...

Historyczna gra terenowa „Warszawa 1939”

W sobotę, 27 września 2014, Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie oraz Stowarzyszenie Historyczne Cytadela zorganizowały rajd pieszy z elementami historycznej gry terenowej w okolicach Boernerowa (Warszawa Bemowo) pt. Warszawa 1939. W rajdzie wzięła udział siedmioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem Panem Jakubem Kopyckim. Nasi uczniowie zajęli III miejsce. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Rajd Szlakami Zrywów Narodowych o Wolną i Niezawisłą Polskę

W sobotę, 20 września 2014 roku, siedmioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz opiekunem - Panią Anną Krzykowską - wzięła udział w Mazowieckim Rajdzie Szlakami Zrywów Narodowych o Wolną i Niezawisłą Polskę. Był to pierwszy rajd z całej serii rajdów (pozostały jeszcze trzy), organizowany przez majora Waldemara Kruszyńskiego, obecnego prezesa Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

Odwiedziliśmy muzeum oraz cmentarz w Palmirach (szczególne miejsce pamięci o pomordowanych podczas wojny), a także kościół w Wierszach, który został wzniesiony na placu apelowym Zgrupowania Kampinos AK na terenie tzw. Rzeczpospolitej Kampinoskiej.

Czytaj więcej...

Konkurs internetowy KNOW AMERICA 2015

Jeśli fascynuje Cię Ameryka, jej kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, „słynne cytaty”, sport, to zapraszam do wzięcia udziału w konkursie internetowym KNOW AMERICA 2015.

Szczegóły konkursu i regulamin dostępne na stronie:

http://www.know-america.org/

 Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

UWAGA: rejestracja do 7 listopada 2014 roku

***

Gorąco zachęcam - Katarzyna Guess

Srebrny medal w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży

25 września 2014 roku uczniowie Konopczyńskiego reprezentowali szkołę w biegach przełajowych. Dziewczęta biegły na dystansach 1000 m i 2000 m, chłopcy - 1500 m i 3000 m. Gratulujemy wszystkim doskonałych występów.

Spektakularny sukces odniósł Adam Kubicki z klasy 2d: na dystansie 3000 m zajął II miejsce i zdobył srebrny medal. Poprawił tym samym swój zeszłoroczny wynik - otrzymał wówczas brązowy medal za zajęcie III miejsca. Adam będzie reprezentował szkołę w biegu finałowym podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Trzymamy kciuki!!!

 Donoszą opiekunowie:

Pani Renata Bocian i Pan Paweł Kozłowski.

Czytaj więcej...

Wizyta w Kolonii. Relacja z pobytu uczniów niemieckich w Polsce

25 września w ramach rewizyty dwunastu uczniów z klas 3a, 3e i 3t wyjeżdża do Kolonii.

Tygodniowy pobyt w Niemczech zapowiada się bardzo ciekawie. Strona niemiecka przygotowała atrakcyjny program, miedzy innymi rejs statkiem wzdłuż Renu, zwiedzanie katedry - najsłynniejszego zabytku architektonicznego Kolonii, wycieczkę do byłej stolicy RFN - Bonn.

Uczniowie będą mieli też okazję uczestniczyć w zajęciach szkolnych i sportowych swoich kolegów, doskonalić znajomość języka niemieckiego i języka angielskiego oraz poznać środowisko rodzinne, spędzając niedzielę w domach ich niemieckich rówieśników.

Zapraszamy do obejrzenia

Relacji z pobytu uczniów z Niemiec w Polsce.

 

Ćwicz swój angielski w Anglii!

 

Zapraszamy chętnych uczniów w listopadzie na sześciodniowe warsztaty językowe w Anglii.

Zakwaterowanie u rodzin angielskich.

W planie zwiedzanie:

Londynu, Canterbury, Dover, Cambridge.

Cena: około 1000 zł plus 80-110 funtów (cena zależna od wieku ucznia).

Czytaj więcej...

Zajęcia pozalekcyjne

Media