Absolwenci z klasy 3e uzyskali Certyfikaty B2 z języka angielskiego

Z radością informujemy, że czworo naszych absolwentów z klasy 3e (wychowawca: Pan Jakub Kopycki) z sukcesem zakończyło Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego OPERATION 2016, uzyskując Certyfikaty poświadczające znajomość języka angielskiego umożliwiającą komunikację językową w mowie i na piśmie na poziomie B2 w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego. Certyfikaty B2 otrzymali: Dorota Odrobińska, Filip Pełda, Julia Błońska, Magdalena Wróblewska. Koordynatorem konkursu była Pani Katarzyna Guess.

Czytaj więcej: Absolwenci z klasy 3e uzyskali Certyfikaty B2 z języka angielskiego

Wyjazd do Ravensbrück na obchody 71. rocznicy wyzwolenia obozu

W dniach od 15 do 18 kwietnia 2016 roku troje uczniów z klasy 2c – Mateusz Siemiątkowski, Agnieszka Zielińska, Ewa Adamczyk – pod opieką Pani Anny Krzykowskiej i Pani Ewy Bednarczyk wzięło udział w uroczystości obchodów 71. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbrück.

Wyjazd odbył się w ramach realizowanego w naszej Szkole projektu edukacyjnego O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów.

Czytaj więcej: Wyjazd do Ravensbrück na obchody 71. rocznicy wyzwolenia obozu

Mistrzostwa Zespołu Szkół w siatkówce chłopców i dziewcząt

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

I miejsce i Puchar Przechodni Dyrektora szkoły zdobyła klasa 2e

II – 2ab

III – 1b

IV – 3a

V – pozostałe klasy

Organizator zawodów – Urszula Ostaszewska

 ***

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW

W mistrzostwach Zespołu Szkół w siatkówce chłopców wystartowało pięć drużyn (1t, 2b, 3b, 3t, 4t). W finale zmierzyły się zespoły klas 3t i 4t. Po zaciętej walce zwyciężyli uczniowie 4t (wychowawca – mgr Urszula Ostaszewska), zdobywając Puchar Dyrektora Szkoły.

Organizator zawodów – Paweł Kozłowski

Czytaj więcej: Mistrzostwa Zespołu Szkół w siatkówce chłopców i dziewcząt

Bal studniówkowy 2016

Studniówka już dawno za nami. 8 stycznia 2016 roku, w piątkowy śnieżny wieczór, spotkaliśmy się w szerokim gronie punktualnie o 18.30 w Forcie Legionów, aby wspólnie bawić się do białego rana. Chociaż dzień był wyjątkowo mroźny, to humory jednak wszystkim dopisały i tanecznym krokiem maturzyści weszli w okres intensywnych przygotowań do egzaminu dojrzałości, do którego przystąpią już za kilka dni.

Czytaj więcej: Bal studniówkowy 2016

Nasze Liceum wyróżnione prestiżowym Certyfikatem Wiarygodna Szkoła

Miło nam poinformować, że nasze LXXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Emiliana Konopczyńskiego zostało wyróżnione prestiżowym Certyfikatem Wiarygodna Szkoła, który potwierdza stosowanie przez Naszą Szkołę odpowiednich standardów w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa.

Certyfikat Wiarygodna Szkoła przyznawany jest Szkołom osiągającym wysoki wskaźnik EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej, wskaźnik mierzący postęp ucznia na podstawie porównania wyników egzaminów maturalnych z gimnazjalnymi), a także wykazującym się ciekawą i innowacyjną bazą oraz różnymi działaniami prowadzonymi w celu zapewnienia uczniom bezpieczeństwa.

Ratuj Ziemię, wymieniając elektroodpady na rośliny ozdobne!

24 kwietnia 2016 roku, godz. 10.00 – 18.00,

Pole Mokotowskie, Stadion SKRA!

Zapraszamy na festyn i zbiórkę odpadów z okazji Światowego Dnia Ziemi!

Sprawdź program!

 

Konopdance zdobył Srebrną Wenę i wyróżnienie!

Miesiąc temu mieliśmy okazję oglądać tegoroczne występy konkursowe zespołu Konopdance. Znamy już wyniki obu konkursów.

Nasza szkolna grupa taneczna Konopdance zdobyła Srebrną Wenę w Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów „Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz…” oraz wyróżnienie w XV Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej.

Specjalne podziękowania otrzymała również opiekunka grupy Konopdance – Pani Renata Bocian, która od 8 lat pracuje z młodymi tancerzami tworzącymi szkolny zespół taneczny, rozwijając w nich pasję do tańca i wrażliwość artystyczną.

Czytaj więcej: Konopdance zdobył Srebrną Wenę i wyróżnienie!

Mazowiecki Konkurs Mechatroniczny z udziałem naszego Technikum

Kilka dni temu odbył się finał Mazowieckiego Konkursu Mechatronicznego. Trzech uczniów z klasy 3 Technikum zajęło „wysokie” miejsca w klasyfikacji ogólnej. W konkurencji indywidualnej Przemysław Chmielewski wywalczył V miejsce, a w konkurencji zespołowej Łukasz Długosz i Michał Polak zdobyli IV miejsce.

Gratulujemy sukcesu

i życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach!

Szkolny Festiwal Kultury „Emilian” 2016

Szkolny Festiwal Kultury „Emilian”2016 

odbędzie się 1 czerwca 2016 roku. 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 22 będą mogli wziąć udział w II kategoriach:

I kategoria – dla klas

1. Teatr

2. Film

3. Taniec

Ad.1 Klasy pod przewodnictwem wychowawcy przygotowują autorski spektakl teatralny lub przedstawienie będące adaptacją jakiegoś utworu. Czas przedstawienia – maksymalnie do 30 minut.

Ad.2 Klasy pod kierunkiem wychowawcy tworzą film (maksymalnie do 5 minut). Temat filmu: szkoła. Termin składania filmów – do 20 maja.

Ad.3 Klasy pod kierunkiem wychowawcy prezentują występ taneczny, w którym ma wystąpić minimum 6 osób z klasy (występ maksymalnie do 5 minut).

II kategoria – indywidualna

1. Fotografia.

Uczniowie wykonują zdjęcie, będące odzwierciedleniem słynnego dzieła malarskiego.

Czytaj więcej: Szkolny Festiwal Kultury „Emilian” 2016

Polsko-Niemiecka wymiana młodzieży 2016

We wrześniu 2016 roku odbędzie się w naszej szkole już po raz 22. wymiana międzynarodowa uczniów ze szkołą partnerską w Kolonii. Projekt rokrocznie współfinansowany jest przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. 

W dniach od 10 do 16 września 2016 roku będziemy gościć w naszej szkole grupę młodzieży z Niemiec. Dla uczestników wymiany przygotowujemy w Warszawie wiele atrakcji. Planujemy zajęcia integracyjne, wspólne odkrywanie Warszawy oraz spotkania przy ognisku, w hali sportowej i w kręgielni. Podejmiemy również działania w ramach projektu Polsko–Niemieckie Pojednanie. 

Czytaj więcej: Polsko-Niemiecka wymiana młodzieży 2016

Zajęcia pozalekcyjne

Media