Relacja z warsztatów filozoficznych dla licealistów

W sobotę, 2 kwietnia br., odbywały się w Instytucie Filozofii UW warsztaty filozoficzne dla licealistów pt. Filozofia - sztuka myślenia i rozumienia. 
Nasz uczeń Jakub Hebda z kl. 3a brał udział w warsztatach dla zainteresowanych przedmiotami ścisłymi. 
Licealiści dyskutowali z profesorami filozofii nad takimi tematami, jak: Sugestywna funkcja pytań, O pewnych pułapkach potocznego myślenia, Prawdopodobne paradoksy racjonalności
W naszej szkole działa od września Koło Filozoficzne. Odbywa się w każdy czwartek w dwóch grupach o godz. 7.15 i 8.50. Koło przygotowuje do olimpiady filozoficznej i egzaminu maturalnego z filozofii. 

ks. Damian Wyżkiewicz

Oddaliśmy hołd Cichociemnym Spadochroniarzom Armii Krajowej

 

10 marca 2016 roku był dniem niezwykłym w historii naszej szkoły. W tym dniu została odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona Cichociemnym Spadochroniarzom Armii Krajowej, Wychowankom Gimnazjum im. Emiliana Konopczyńskiego, od 1919 r. im. A. Mickiewicza. Uroczystość odbyła się w 105. rocznicę śmierci patrona naszej Szkoły, wielkiego pedagoga – Emiliana Konopczyńskiego. Tablicę poświęcił ks. Damian Wyżkiewicz.

Na pamiątkowej tablicy znalazły się nazwiska 10 Bohaterów, którzy podczas II wojny światowej wykazali się wielką odwagą, aby walczyć w obronie Ojczyzny. Wartę honorową przy tablicy pełnili członkowie Grupy Szybkiego Reagowania Stowarzyszenia Obrona Narodowa oraz grupy rekonstrukcyjnej działającej przy Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

Tego dnia w gmachu „Konopczyńskiego” zgromadziło się wielu znamienitych Gości. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za przybycie.

Czytaj więcej: Oddaliśmy hołd Cichociemnym Spadochroniarzom Armii Krajowej

Tydzień Kultury Języka Polskiego już za nami!

Tydzień Kultury Języka Polskiego rozpoczął się w poniedziałek, 7 marca br., wykładem historycznym Pana Ryszarda Pasternaka dla uczniów klas pierwszych i drugiej Technikum. Pan Pasternak wprowadził najmłodsze pokolenie społeczności „Konopczyńskiego” w bogatą historię naszej Szkoły, zwracając szczególną uwagę na postać naszego patrona – Emiliana Konopczyńskiego – oraz Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej Wychowanków Gimnazjum im. Emiliana Konopczyńskiego, od 1919 roku Adama Mickiewicza, którym oddaliśmy hołd 10 marca br. podczas uroczystości odsłonięcia tablicy ku Ich pamięci.

Czytaj więcej: Tydzień Kultury Języka Polskiego już za nami!

Walka o mural Cichociemni

Kilkadziesiąt lat temu absolwenci Gimnazjum im. Emiliana Konopczyńskiego – od 1919 Adama Mickiewicza stanęli odważnie do walki w obronie Ojczyzny, dziś uczniowie „Konopczyńskiego” stają do walki w obronie Ich pamięci.

Mural Cichociemni, stworzony na szkolnym dziedzińcu przez uczniów klasy 2 Technikum z okazji uroczystości odsłonięcia w naszej Szkole tablicy upamiętniającej Cichociemnych, jest wyrazem ich uczuć patriotycznych i szacunku dla Tych Bohaterów czasu II wojny światowej. 

Niestety spotkał się już z pierwszą falą krytyki, dlatego uczniowie Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego postanowili głośno bronić muralu, którym chcieli oddać hołd Cichociemnym  elicie polskiej dywersji!

Czytaj więcej: Walka o mural Cichociemni

Bieg charytatywny dla mamy naszej absolwentki - Pani Małgorzaty Pękali

 

W najbliższą niedzielę, 3 kwietnia 2016 roku,

o godz. 10.00 na Stadionie Miejskim w Sulejówku odbędzie się

bieg charytatywny dla Pani Małgorzaty Pękali - mamy naszej absolwentki.

Charytatywnie pokazowy mecz piłki nożnej zagra również

Victoria Sulejówek – Drużyna Gwiazd.

Całkowity dochód przeznaczony będzie

na pomoc dla Pani Małgosi!

Zapraszamy do wzięcia udziału!

 

Karolina Mirek z klasy 1a szkolnym Mistrzem Mowy Polskiej

Finalistką szkolnego konkursu oratorskiego „I Ty możesz zostać Mistrzem Mowy Polskiej” została Karolina Mirek z klasy 1a. Niejednokrotnie mogliśmy już podziwiać jej śpiew i grę na pianinie, kiedy występowała wspólnie z naszą szkolną grupą teatralną Tespis.

Podczas konkursu oratorskiego, odbywającego się w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego, Karolina udowodniła, że potrafi również ładnie i przekonująco mówić. W I etapie wygłosiła mowę na temat „Prawdziwe życie zaczyna się wtedy, gdy…”, natomiast w finale przedstawiła dwie wypowiedzi: temat przygotowanej mowy brzmiał „Muzyka”, a wylosowanej „Życie to podróż”.

Czytaj więcej: Karolina Mirek z klasy 1a szkolnym Mistrzem Mowy Polskiej

Występy konkursowe KONOPDANCE


Na początku marca zespół KONOPDANCE reprezentował naszą szkołę w dwóch konkursach: 4 marca grupa taneczna wystąpiła na Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA, zaś 8 marca na Śródmiejskim Festiwalu Młodych Talentów „Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz…”. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów z występów.

Czytaj więcej: Występy konkursowe KONOPDANCE

Nasze Technikum na 20. miejscu w Rankingu Techników Warszawskich

Miło nam poinformować, że nasze

 Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 1

 znalazło się na 20. miejscu

 w Rankingu Techników Warszawskich 2016.

 

 

Mazowieckie Spotkania Teatralne Zwierciadła

Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji Mazowieckich Spotkań Teatralnych Zwierciadła . Impreza odbędzie się po raz drugi w Zespole Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego w Warszawie, przy ulicy E. Konopczyńskiego 4, 31 marca 2016 r. Zainteresowanych prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

Edyta Zdziera

HAMLET

JULIA

 

Zajęcia pozalekcyjne

Media