I Ty możesz sprawić świąteczną radość Rodakom z Kresów!

Weź udział w akcji organizowanej przez Obwód Warszawski Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” oraz młodzież szkół związanych z WiN-Warszawa:

Paczka dla Kombatanta ze Lwowa

Ofiarność, jaką możemy się wykazać, nie jest dla Nas zbytnim obciążeniem, a dla kombatantów, ich rodzin i coraz mniejszej tamtejszej Polonii, jest materialnym świadectwem, że Polska o nich pamięta!

Jeżeli chcesz pomóc kombatantom i Polonii ze Lwowa, Stryja, Drohobycza i Borysławia, przygotuj paczkę (według poniższych wskazówek) albo przekaż poniższe produkty lub pewną kwotę pieniędzy grupie organizującej akcję w Szkole.

Czytaj więcej: I Ty możesz sprawić świąteczną radość Rodakom z Kresów!

Wyjście do Filharmonii Narodowej

 

4 listopada 2015 w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się koncert z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Honorowym Patronatem objął uroczystość Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W koncercie, zatytułowanym POLSKA – ZASŁUŻONYM DLA OJCZYZNY, jako goście wzięli udział reprezentanci z klasy 2a:  Adrianna Gawryszewska, Anna Ciemska, Joanna Smolińska i Patryk Piotrowski.

Czytaj więcej: Wyjście do Filharmonii Narodowej

Święto Niepodległości

 

 Ojczyzna jest naszą Matką ziemską.

 Polska jest Matką szczególną.

Niełatwe są Jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci.

Jest Matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi.

Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej!

Jan Paweł II

  

20 lat minęło…, czyli słów kilka o Jubileuszu Zespołu Szkół nr 22

23 października 2015 roku obchodziliśmy Jubileusz 20-lecia Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego. Tego dnia gościliśmy w naszej Szkole wiele znamienitych osób.

Odwiedzili nas przedstawiciele władz Dzielnicy Śródmieście: Pani Joanna Kozorowska Inspektor Wydziału Oświaty oraz Pan Paweł Suliga Zastępca Burmistrza.

Uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Barbara Leśniak – żona śp. Pana Ignacego Leśniaka, wieloletniego dyrektora, kierującego różnymi Szkołami, które przez ostatnie pół wieku mieściły się w murach „Konopczyńskiego”, aż przez 33 lata (1969-2002). To właśnie za jego kadencji w roku 1995 został utworzony Zespół Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego, w skład którego do dziś wchodzą LXXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Emiliana Konopczyńskiego i Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 1.

Czytaj więcej: 20 lat minęło…, czyli słów kilka o Jubileuszu Zespołu Szkół nr 22

Akcja Integracja – część I: Halloween

Zabawa własnym wizerunkiem to sztuka niełatwa. Nie każdy potrafi i chce spojrzeć na swoje ciało jak na przedmiot twórczości artystycznej. Jednak przedszkolny bal kostiumowy czy maskarada duchów z okazji Halloween może okazać się ważną lekcją rozwijającą inwencję twórczą, a także sprawdzianem odwagi i umiejętności patrzenia na własną osobę z dystansem.

Czytaj więcej: Akcja Integracja – część I: Halloween

IV spotkanie twórców komiksu historycznego

W sobotę, 24 października, uczniowie „Konopczyńskiego” spotkali się ponownie z koordynatorami projektu, aby kontynuować prace nad tworzeniem komiksu historycznego „Dziewczęta z KL Ravensbrück”. Pod okiem specjalistów młodzi twórcy, których wspierają Luca Montagliani, Nikodem Cabała i Joanna Tarnawska, wykonywali rysunki i łączenia trzech historii byłych więźniarek. Dzień był bardzo pracowity, gdyż powoli zbliża się finał projektu. Jego zakończenie nastąpi 13 grudnia. Jeszcze przed ukończeniem prac nad wydaniem publikacji, 15 listopada, twórcy komiksu spotkają się ze świadkami historii – byłymi więźniarkami obozu w Ravensbrück. Przedstawiamy krótki fotoreportaż z sobotniego spotkania.

Czytaj więcej: IV spotkanie twórców komiksu historycznego

Halloween i Bal Duchów!

Już jutro w Konopczyńskim wielka maskarada

duchów, potworów, wiedźm, zombi i wampirów!

Pamiętajcie o halloweenowych strojach, makijażach i rekwizytach...

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Osoby w pełni przebrane

nie są brane do odpowiedzi ustnej tego dnia,

a więc warto uruchomić wyobraźnię i stworzyć oryginalną stylizację, 

która nie tylko ustrzeże Was przed pytaniem,

ale również pomoże zdobyć punkty dla klasy!

Czytaj więcej: Halloween i Bal Duchów!

Podziękowania za udział w obchodach Jubileuszu 20-lecia Szkoły

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, którzy odwiedzili nas wczoraj i wspólnie z nami uczestniczyli w obchodach Jubileuszu 20-lecia Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego. Dziękujemy Państwu za pamięć, obecność oraz wszystkie miłe słowa i gesty, którymi nas Państwo obdarzyli.

Słowa podziękowania kierujemy również do Tych z Państwa, którzy nie mogli być wczoraj wśród nas, ale zawsze byli przychylni „Konopczyńskiemu” i wspierali nas w różnych przedsięwzięciach.

Myślą przewodnią naszego jubileuszowego spotkania było hasło:

Historię tworzą ludzie!

Jesteśmy Państwu niezmiernie wdzięczni za to, że wczoraj, jaki i przez ostatnie 20 lat, razem z nami zechcieli Państwo tworzyć historię naszej Szkoły!

Z wyrazami szacunku

Pracownicy i Uczniowie

Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego

 

Pani Ewa Bednarczyk uhonorowana Nagrodą Burmistrza

Z przyjemnością donosimy o wyjątkowym wyróżnieniu Pani Ewy Bednarczyk, nauczycielki języka polskiego, opiekunki grupy teatralnej Tespis.

Podczas wczorajszych obchodów Jubileuszu 20-lecia Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego Pani Ewa Bednarczyk z rąk Pana Pawła Suligi, Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st Warszawy, otrzymała Nagrodę Burmistrza.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów pedagogicznych i osobistych.

 

Dzień Edukacji Narodowej 2015

14 października także nasza Szkoła, podobnie jak tysiące innych w Polsce, obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Spotkaliśmy się w auli w gronie pracowników i uczniów, aby wspólnie uczcić ten szczególny dzień. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie Agnieszki Zielińskiej i Mateusza Siemiątkowskiego z klasy 2c, którzy złożyli Dyrekcji i Nauczycielom życzenia. Samorząd Uczniowski obdarował Pedagogów kwiatami oraz słodkimi upominkami.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej 2015

Zajęcia pozalekcyjne

Media