Recenzja ze spektaklu „Król Edyp” Sofoklesa

Gdy zgasły światła, a nad sceną zaczął unosić się dym, zostaliśmy przeniesieni do starożytnych Teb, które bóg ogniem zionący / Zaciężył srogą […] zarazą (Kapłan – Zbigniew Samogranicki), a przez to Pola kłosem się nie skłonią, / Matki w połogach mrą lub płody ronią […] I stosy trupów po ulicach leżą (Koryfeusz – Renata Nowicka). Aktorzy Teatru Studio Buffo krok po kroku wtajemniczali nas w historię „najnieszczęśliwszego z ludzi”, bezsilnego wobec przeznaczenia, ale naiwnie wierzącego, że można oszukać los, przechytrzyć przeznaczenie.

Czytaj więcej: Recenzja ze spektaklu „Król Edyp” Sofoklesa

Wyjazd uczestników wymiany do Kolonii

Kolonia zrobiła na nas ogromne wrażenie. Całe sześć dni swobody – czy mogło być coś piękniejszego? Pod opieką Pani Anny Rymaszewskiej i Pani Renaty Bocian korzystaliśmy z atrakcji, które przygotowali dla nas uczniowie i nauczyciele ze szkoły partnerskiej w Kolonii. Czekały na nas rejs statkiem po Renie, zwiedzanie gotyckiej Katedry św. Piotra i Najświętszej Marii Panny (prawdziwa perła architektury średniowiecznej), wycieczka do Eifel. Widok rozświetlonego miasta nocą na długo pozostanie w naszej pamięci.

Czytaj więcej: Wyjazd uczestników wymiany do Kolonii

Adam Kubicki na podium w finale biegów przełajowych

Kilka dni temu cieszyliśmy się ze złotego medalu Adama Kubickiego z klasy 3d w biegach przełajowych podczas Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży. Dziś odbył się Finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, który również dla Adama zakończył się wielkim sukcesem. Godnie reprezentował naszą Szkołę, zdobywając 2 miejsce. Gratulujemy wygranej, samodyscypliny i ducha walki oraz życzymy dalszych sukcesów lekkoatletycznych!

Czytaj więcej: Adam Kubicki na podium w finale biegów przełajowych

Jubileusz 20-lecia Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego

Październik 2015 roku to miesiąc wyjątkowy w dziejach naszej Szkoły. 23 października będziemy świętować 20 lat istnienia Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego, w skład którego wchodzą LXXXIII Liceum Ogólnokształcące im Emiliana Konopczyńskiego oraz Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 1. W roku 1995, kiedy powstał Zespół Szkół, Dyrektorem był Pan Ignacy Leśniak.

Czytaj więcej: Jubileusz 20-lecia Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego

Wielki sukces Adama Kubickiego w biegach przełajowych!

Podczas Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych, która odbyła się 28 września 2015 roku, uczeń klasy 3d – Adam Kubicki – zdobył złoty medal w biegu na 1500 metrów, wyprzedzając drugiego zawodnika o kilka... centymetrów po wspaniałym finiszu. Dobrze spisali się również pozostali reprezentanci naszej Szkoły, dzielnie walcząc o jak najlepsze miejsca. Opiekunem zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego – Pan Paweł Kozłowski.

Gratulujemy i czekamy na finały ogólnowarszawskie.

Czytaj więcej: Wielki sukces Adama Kubickiego w biegach przełajowych!

Integracja klas pierwszych zakończona!

W dniach od 23 do 25 września odbył się drugi wyjazd integracyjny klas pierwszych. Uczestniczyły w nim klasy 1b, 1e i 1t. Młodzieżą opiekowali się Pani Monika Machowska, Pani Anna Nawrotek, Pani Karolina Szczerbowicz, Pani Ewa Woźniak, Pani Ewa Sobstel i Pan Andrzej Stachowicz. Miejscem integracji był również Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Związku Harcerstwa Polskiego PERKOZ koło Olsztynka nad mazurskim jeziorem Pluszne. Piękny krajobraz, cisza, wielkie i przejrzyste jezioro nastrajały wszystkich pozytywnie i sprzyjały zawieraniu nowych przyjaźni.

Czytaj więcej: Integracja klas pierwszych zakończona!

Wspomnienia 1a, 1c i 1d z wyjazdu integracyjnego

Pierwszy etap wyjazdu integracyjnego pierwszoklasistów już za nami. W ubiegłym tygodniu wyjechały klasy 1a, 1c i 1d wraz z wychowawcami (Panią Jolantą Beling, Panią Ewą Bednarczyk, Panią Beatą Markulis) i opiekunami (Panią Urszulą Ostaszewską, Panią Anną Andrzejewską, Panem Jakubem Kopyckim). Trzydniowa wycieczka rozpoczęła się w środę, 16 września, a zakończyła w piątek, 18 września. Wyjechaliśmy z Warszawy rano, około południa dotarliśmy już na miejsce, czyli do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Związku Harcerstwa Polskiego PERKOZ koło Olsztynka nad jeziorem Pluszne. Warto wspomnieć, że jezioro Pluszne położone jest w strefie ciszy, a jego wody przynależą do II klasy czystości. Przez cały wyjazd pogoda była piękna, świeciło słońce, a temperatura nie spadała poniżej 30ᵒC.

Czytaj więcej: Wspomnienia 1a, 1c i 1d z wyjazdu integracyjnego

Fotorelacja z pobytu Niemców w Warszawie

Nasza tegoroczna przygoda z przyjaciółmi z Niemiec, z Georg-Simon-Ohm Berufskolleg w Kolonii, rozpoczęła się 12 września i trwała w Polsce do 18 września. Staraliśmy się pokazać naszym gościom najpiękniejsze oblicze stolicy Polski. Wspólnie spędzaliśmy czas, odkrywaliśmy Warszawę, kosztowaliśmy specjałów kuchni polskiej. Byliśmy z wizytą w Sejmie, spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich, zwiedzaliśmy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, odwiedziliśmy Pałac Prezydencki.

Czytaj więcej: Fotorelacja z pobytu Niemców w Warszawie

Rajd 70-lecia Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” zakończony sukcesem!

Kolejne wyróżnienie dla naszej Szkoły. 22 września br. podczas uroczystego koncertu z okazji 70. rocznicy utworzenia Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” Liceum Ogólnokształcącemu im. Emiliana Konopczyńskiego przyznany został dyplom za zajęcie III miejsca w kategorii Liceum w Mazowieckim Rajdzie Szlakami Zrywów Niepodległościowych i Miejsc Pamięci. Wyróżnienie odebrała Pani Anna Krzykowska, współpracująca aktywnie z Zrzeszeniem „Wolność i Niezawisłość”.

Czytaj więcej: Rajd 70-lecia Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” zakończony sukcesem!

Obchody 76. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę

We czwartek, 17 września br., uczniowie naszej Szkoły, wchodzący w skład pocztu sztandarowego (Ewelina Grabarczyk – 2c, Andrzej Zalewski – 4t, Agnieszka Szyszko – 2d, Sylwia Gajos – 3e, Michał Kielak – 3t, Karolina Leone – 3a), wraz z opiekunem – Panem Zygmuntem Petką, uczestniczyli w obchodach 76. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

Czytaj więcej: Obchody 76. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę

Ślubowanie klas pierwszych

Dzień Patrona, 10 września, to dzień szczególny w tradycji naszej Szkoły. Co roku w dniu urodzin naszego Patrona uczniowie klas pierwszych zostają oficjalnie przyjęci do grona społeczności Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego. Także w tym roku młodzież rozpoczynająca edukację w klasach pierwszych zgromadziła się 10 września punktualnie o godz. 10.00 w auli szkolnej, aby w obecności dyrekcji, nauczycieli, zaproszonych gości oraz koleżanek i kolegów złożyć ślubowanie. 

Czytaj więcej: Ślubowanie klas pierwszych

Zajęcia pozalekcyjne

Media