Kolejny etap projektu „Kobiety z Ravensbrück w komiksie”

W sobotę, 12 września, odbył się kolejny etap projektu „Tworzymy razem komiks historyczny. Dziewczęta z KL Ravensbrück”. Warsztaty odbyły się w Konopczyńskim pod okiem nauczycieli nadzorujących projekt: Pani Doroty Myślińskiej, Pani Anny Krzykowskiej i Pani Ewy Bednarczyk oraz przy wsparciu prezes Fundacji JA KOBIETA – Pani Hanny Nowakowskiej. Następne spotkanie odbędzie się 24 października.

Czytaj więcej: Kolejny etap projektu „Kobiety z Ravensbrück w komiksie”

Pani Anna Krzykowska wyróżniona Medalem „Pro Patria”!

Z przyjemnością donosimy o uhonorowaniu Pani Anny Krzykowskiej, nauczycielki historii, Medalem „Pro Patria”. Akt dekoracji miał miejsce podczas uroczystych obchodów 70. rocznicy utworzenia Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, które odbyły się w piątek, 11 września 2015 roku, w Brwinowie. Nadanie medalu potwierdza legitymacja, wręczona wyróżnionej łącznie z odznaczeniem. W obchodach wzięły udział uczennice naszej Szkoły. Relację fotograficzną z tego dnia przygotowała Joanna Smolińska z klasy 2a.

Czytaj więcej: Pani Anna Krzykowska wyróżniona Medalem „Pro Patria”!

Liebe Gäste! Herzlich willkommen in Warschau!

Liebe Gäste!

Herzlich willkommen in Warschau!

Wir wünschen Euch einen schönen Aufenthalt!

Wymiana młodzieży Polska-Niemcy 2015 rozpoczęła się dziś rano. Pomimo brzydkiej pogody humory wszystkim dopisywały. Od ponad dwudziestu lat nasza szkoła aktywnie współpracuje z Georg-Simon-Ohm Berufskolleg w Kolonii. Przez kilka najbliższych dni będziemy gościć w Polsce naszych przyjaciół z Niemiec. Następnie uczniowie Konopczyńskiego razem z opiekunami pojadą do Niemiec.

Życzymy wszystkim uczestnikom wymiany

miłego pobytu oraz wielu ciekawych wrażeń!

Czytaj więcej: Liebe Gäste! Herzlich willkommen in Warschau!

10 września - Dzień Patrona Szkoły

 

To tajemnica niezbadana,

  kiedy w kimś zakiełkuje nieprzeciętność,

 a zwykła młodość przerodzi się w wybitne życie dojrzałe.

 (John Dewey)

10 września to w kalendarzu naszej Szkoły dzień wyjątkowy, dzień urodzin naszego Patrona – Emiliana Konopczyńskiego, wybitnego filologa, wychowawcy oraz nauczyciela szkół warszawskich przełomu XIX i XX wieku, założyciela polskiej szkoły w okresie niewoli.

Czytaj więcej: 10 września - Dzień Patrona Szkoły

Wymiana młodzieży Polska-Niemcy 2015

 

Od 12 do 18 września 2015 roku będziemy gościć w naszej szkole młodzież ze szkoły partnerskiej w Kolonii (Georg-Simon-Ohm-Berufskolleg in ln).

Czytaj więcej: Wymiana młodzieży Polska-Niemcy 2015

Komiks historyczny: Dziewczęta z KL Ravensbrück

13 czerwca w Instytucie Pamięci Narodowej odbył się festiwal Komiksu Historycznego, w którym brali udział również uczestnicy projektu „Tworzymy razem komiks historyczny. Dziewczęta z KL Ravensbrück”. Projekt jest realizowany przez Fundację na Rzecz Kobiet JA KOBIETA w partnerstwie z LXXXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Emiliana Konopczyńskiego w Warszawie. 

Czytaj więcej: Komiks historyczny: Dziewczęta z KL Ravensbrück

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęliśmy 1 września w duchu myśli starożytnej – Platońskiej sentencji Najważniejszy w każdym działaniu jest początek. O godz. 9.00 uczniowie klas pierwszych zgromadzili się licznie w auli, aby rozpocząć oficjalnie nową, szkolną drogę życia – edukację w Konopczyńskim.

Czytaj więcej: Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

Msza święta inaugurująca rok szkolny 2015/2016

 

 Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na

 uroczystą mszę świętą inaugurującą rok szkolny 2015/2016.

Czytaj więcej: Msza święta inaugurująca rok szkolny 2015/2016

Zajęcia pozalekcyjne

Media