XXVII Olimpiada Teologii Katolickiej 2017

Miło nam poinformować, że Ewelina Kędzior, uczennica klasy 1b, zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej, który odbędzie się 12 stycznia 2017 roku. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 zadań zamkniętych i otwartych. W naszej szkole etap szkolny zorganizowali pani katechetka Dorota Lekka i ks. Damian Wyżkiewicz CM. Nagrodą główną jest indeks na kilkanaście różnych kierunków, m.in. na dziennikarstwo, prawo, psychologię, politologię, fizykę czy informatykę.

 

Okulary dla Afryki 2016

W imieniu mieszkańców afrykańskiego kontynentu dziękujemy wszystkim za przyniesione okulary! Nam nie były już potrzebne, a innym bardzo się przydadzą. Przekazaliśmy je Fundacji Dzieci Afryki, która wraz OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii z dr Iwoną Filipecką, była organizatorem tej ogólnopolskiej akcji, cieszącej się tego roku wielkim powodzeniem.

Więcej informacji o zbiórce na: http://dzieciafryki.com/okulary-dla-afryki-2016/

Zbiórka zarejestrowana w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji pod numerem 2016/47/OR

 

Dorota Lekka

II Wolski Turniej Niepodległości Piłki Siatkowej

We wtorek 15 listopada 2016r. w hali sportowej „Koło” przy ul. Obozowej 60 w Warszawie odbył się II Wolski Turniej Niepodległości Piłki Siatkowej o „Puchar Burmistrza Dzielnicy Wola”. Organizatorami turnieju były: Zespół Szkół nr 36  im M. Kasprzaka i OSiR m. st. Warszawy dzielnicy Wola. 

Klasyfikacja końcowa:

1. XXIV LO im C.K. Norwida

2. ZS nr 36 im M. Kasprzaka

3. LXXVIII LO im M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

4. ZS nr 22 im E. Konopczyńskiego

5. ZS im M. Konarskiego

6. XL LO im S. Żeromskiego

7. ZS Fototechnicznych

Gratulujemy!

Wolontariusz dla kombatanta

Drodzy Uczniowie,

zapraszamy Was do wzięcia udziału w projekcie Dla Kombatanta, zorganizowanego przez Fundację Cultura Memoriae i Stowarzyszenie mali bracia Ubogich.

 

Czytaj więcej: Wolontariusz dla kombatanta

Konkurs czytelniczy - wyniki

DZIĘKUJEMY!!!

GRATULUJEMY!!!

Serdecznie dziękujemy za odzew Uśmiech

W „Konkursie Promującym Czytelnictwo” zostało ocenionych 36 prac.

Jury w składzie:

-       Pani Vice Dyrektor Anna Krzykowska

-       P. prof. Dagmara Sątowicz – inicjator konkursu

-       P. prof. Monika Borkowska Bojanek - bibliotekarz

-       P. prof. Renata Bocian – opiekun Samorządu Uczniowskiego

-       Magdalena Bąbik z klasy 1a – członek Samorządu Uczniowskiego

Przyznało nagrody:

I miejsce Zuzanna Pastyrnak 1b

II miejsce Wiktoria Zacheja 1b

III miejsce Zofia Piotrowska 1e

Czytaj więcej: Konkurs czytelniczy - wyniki

Z pamiętnika pierwszoklasisty: Wyjazd integracyjny nad Zalew Sulejowski

Wrześniową integrację pierwszoklasiści mają już dawno za sobą. W dniach 21 i 22 września wszyscy uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce nad Zalew Sulejowski. Ładna pogoda i piękne krajobrazy sprzyjały zabawie i wzajemnemu poznawaniu się. Klasa 1e, która wyjechała razem z klasami 1d i 1t, przedstawia swoje wspomnienia z wyjazdu integracyjnego w formie krótkiego pamiętnika, stworzonego na podstawie wybranych slajdów z prezentacji przygotowanych przez uczniów tej klasy. 

Czytaj więcej: Z pamiętnika pierwszoklasisty: Wyjazd integracyjny nad Zalew Sulejowski

Klasa 1e na szlaku Emiliana Konopczyńskiego i Jego Wychowanków

 

16 września był dniem pełnym wrażeń dla klas pierwszych. Po uroczystym ślubowaniu nowo przyjęci uczniowie dostali pierwsze zadanie, które miało służyć nie tylko wtajemniczeniu ich w bogatą historię Szkoły, ale również integracji. Wszystkie klasy pierwsze wyruszyły w okolice Krakowskiego Przedmieścia, aby, wędrując szlakiem Emiliana Konopczyńskiego i Jego Wychowanków, rozwiązywać kolejne zagadki z gry historycznej przygotowanej przez Pana Ryszarda Pasternaka.

Czytaj więcej: Klasa 1e na szlaku Emiliana Konopczyńskiego i Jego Wychowanków

Wymiana polsko-niemiecka oczami uczestników

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży oficjalnie zakończyła się ponad miesiąc temu, jednak w pamięci uczestników nadal ona „żyje”. Najlepszym tego dowodem są ich wspomnienia z tamtego okresu, którymi postanowili podzielić się z nami. Lektura oryginalnych relacji naszych zachodnich sąsiadów będzie także doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie rozumienia języka niemieckiego. Powodzenia!

***

Der Austausch mit den Polen war etwas ganz besonderes. Wir haben so viele neue Menschen kennen und lieben gelernt. Menschen, die zu Freunden wurden und ein Leben lang verbunden bleiben. Ich würde dieses Erlebnis jederzeit wiederholen wollen.

Piet Witton

Wymiana z koleżankami i kolegami z Polski była czymś naprawdę wyjątkowym. Poznaliśmy i pokochaliśmy wielu nowych ludzi, stali się oni naszymi przyjaciółmi i już na zawsze nimi pozostaną. W każdej chwili chciałbym powtórzyć to przeżycie.


 

Czytaj więcej: Wymiana polsko-niemiecka oczami uczestników

Uczniowie klas pierwszych oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej

W dniu 16 września 2016 roku w auli Szkoły odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Szczególny charakter tego dnia podkreślał galowy strój nowo przyjętych uczniów. Punktualnie o 8.00 rano pierwszoklasiści spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami, aby lepiej się nawzajem poznać i przygotować do mającej rozpocząć się dwie godziny później uroczystości „wprowadzenia” ich do grona uczniów Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego.

Czytaj więcej: Uczniowie klas pierwszych oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej

DOTKNIJ ZAWODU! - zapraszamy do udziału w giełdzie zawodów!

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału

w giełdzie zawodów pod hasłem

„DOTKNIJ ZAWODU”

(Terminarz spotkań).

Chętne osoby (bez względu na wiek)

będą mogły "przymierzyć się" do wybranego zawodu.

Zgłaszacie się indywidualnie.

W razie pytań służę pomocą.

 

Anna Bebko –

szkolny koordynator ds. doradztwa zawodowego

Zajęcia pozalekcyjne

Media