III etap Konkursu o Indeks Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

Z przyjemnością informujemy, że do trzeciego etapu Konkursu o Indeks Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego zakwalifikował się uczeń klasy 2b Jakub Mieleszkiewicz.

III etap odbędzie się 23 maja 2014 roku (piątek) w budynku Wydziału Prawa i Administracji UG, w sali Rady Wydziału (p. 2055), w godzinach 11 – 13.

Gratulujemy i życzmy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Anna Krzykowska 

Czytaj więcej: III etap Konkursu o Indeks Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

Szkolne rozgrywki w piłkę siatkową chłopców

Wyniki

Rozgrywek w piłkę siatkową chłopców

w roku szkolnym 2013/2014

 I miejsce oraz

PUCHAR DYREKTORA

KLASA 4T

 

Czytaj więcej: Szkolne rozgrywki w piłkę siatkową chłopców

Wiosenna przerwa świąteczna

Dyrekcja zawiadamia, iż 16 kwietnia (środa) lekcje odbywają się według skróconego planu zajęć.  

W związku z wiosenną przerwą świąteczną  17 – 22 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

 

Finał konkursu matematycznego PANGEA

W dniu 28 marca pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale konkursu PANGEA: Karolina Leone i  Jakub Hebda z klasy 1 La, Marcin Sochański z klasy 2 La,  Ignacy Osetek oraz Piotr Zalas z klasy 3 La. Organizatorem konkursu jest Vistula University. 

Czytaj więcej: Finał konkursu matematycznego PANGEA

Rekolekcje wielkopostne

Organizacja pracy szkoły w czasie rekolekcji:

31 marca 2014 (poniedziałek):

godz. 8:00 – 11:35 – zajęcia lekcyjne według planu

godz.12:00 – rekolekcje w kościele

1 kwietnia 2014 (wtorek)

godz. 8:00 – 9:35 – zajęcia lekcyjne według planu

od godz. 9:45 – w auli film dla uczniów uczęszczających na etykę

godz. 10:00 – rekolekcje w kościele

godz. 11:45 – 15:15 – zajęcia lekcyjne według planu

2 kwietnia 2014 (środa)

W ostatnim dniu rekolekcji uczniowie są zwolnieni z zajęć edukacyjnych.

godz. 10:00 – msza św. Na zakończenie rekolekcji.

  

Uczniowie klas pierwszych wychodzą do kościoła pod opieka wychowawców. 

 

Święto matematyki

            W Ameryce daty zapisywane są w sposób miesiąc/dzień/rok. Tym sposobem czternasty dzień marca wygląda tak: 3.14. Ów dzień został uznany przez fanatyków i miłośników matematyki jako Dzień Liczby π i jest corocznie świętowany (chociaż tylko przez zawężony krąg ludzi).

            Nasza szkoła nie przegapiła takiej okazji, aby zaprosić wykładowcę UW, redaktora naczelnego miesięcznika „Delta”, profesora Marka Kordosa, aby opowiedział nam o geometrii nieeuklidesowej. Na spotkaniu były obecne tylko dwie drugie klasy z rozszerzoną matematyką (mimo to, dla wielu z nas zrozumienie słów profesora było nie lada wyczynem!).

Czytaj więcej: Święto matematyki

"ROK 1968. POLSKA I CZECHOSŁOWACJA."

W czwartek, 13 lutego 2014 roku, odbył się finał konkursu na prezentację multimedialną "Rok 1968. Polska i Czechosłowacja", zorganizowanego przez Czeskie Centrum Kultury, Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia oraz LXV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Józefa Bema Warszawie.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy pod opieką merytoryczną nauczycieli przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące wydarzeń roku 1968 w Polsce i Czechosłowacji - ich przyczyn, konsekwencji oraz szerszego kontekstu historycznego, z uwzględnieniem losu studenta Jana Palacha.

Czytaj więcej: "ROK 1968. POLSKA I CZECHOSŁOWACJA."

Kiermasz ciast

6 lutego samorząd szkolny zorganizował kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży słodkości został przeznaczony na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie.

Czytaj więcej: Kiermasz ciast

Mam haka na raka

5 lutego  grupa Przeciwciała zorganizowała na warszawskim Nowym Świecie promocję Dnia Hakowicza. Wszystko wypadło świetnie! Dużo zabawy, połączonej z cennymi informacjami. Na Nowym Świece Przeciwciała wraz z pomocą swojej klasy 1Ld zrobiły świetną promocje do tego w mistrzowski sposób. Zaciekawieni przechodnie podchodzili do grupy uczniów ciekawi co się dzieje. Plan wykonany.

Czytaj więcej: Mam haka na raka

Prelekcja o nowotworach

Dzisiaj mieliśmy bardzo nietypowego gościa z Uniwersytetu Warszawskiego który opowiedział nam wszystko o nowotworach a w szczególności o czerniakach bo to właśnie w nich się specjalizuje  Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i nie do końca oczywistych dla nas rzeczy które na pewno zmienią nasze zapatrywanie się na czegoś tak normalnego jak np. pieprzyki. Okazało się że są one jednym z wyznaczników czerniaka!! O te i wiele innych informacji jesteśmy mądrzejsi po tym wykładzie.

Czytaj więcej: Prelekcja o nowotworach

Hej kolęda, kolęda...

Dnia 20 grudnia samorząd szkolny tradycyjnie zorganizował konkurs kolęd i pastorałek. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i wspólne kolędowanie.

Czytaj więcej: Hej kolęda, kolęda...

Zajęcia pozalekcyjne

Media