Listopadowy Londyn

Dopisała pogoda, wprawdzie w kratkę czyli słońce, deszcz, chłód i ulewa, ale nie zakłóciła programu zwiedzania najważniejszych atrakcji Londynu. Uzbrojeni w parasole wysłuchaliśmy legendy o krukach, rzuciliśmy okiem na klejnoty królewskie i poznaliśmy wzruszającą historię o polowaniu na lwy. Podziwialiśmy panoramę Londynu z London Eye i St. Paul's Cathedral.

Czytaj więcej: Listopadowy Londyn

100 lat gmachu Konopczyńskiego

   Dnia 8 listopada 2013 r. w Zespole Szkół nr 22 obchodziliśmy sto lat gmachu szkolnego przy ulicy Konopczyńskiego. Uroczystość połączona była z obchodami 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.    

Czytaj więcej: 100 lat gmachu Konopczyńskiego

Rajd historyczny

W dniach 26-29 września 2013 roku odbył się rajd szlakiem "Ponurego" i "Szarego", na który wyruszyła pięcioosobowa grupa z naszej szkoły wraz z opiekunem, panią Anną Krzykowską. 

 Pierwszego dnia, po drodze do Skarżyska Kamiennej (położonej między Kielcami, a Radomiem) zwiedzaliśmy dawne więzienie gestapo w Kielcach, leśny cmentarz partyzancki w miejscowości Barak oraz Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

Czytaj więcej: Rajd historyczny

Brązowy medal w biegach przełajowych

 19.09. w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się biegi przełajowe w dzielnicy Śródmieście. Nasi lekkoatleci godnie reprezentowali szkołę. Dziewczęta w biegach na: 1000 m i 2000 m, chłopcy na dystansach: 1500 m i 3000 m.

Gratulujemy wszystkim doskonałego występu, który przypieczętowany został ogromnym sukcesem Adama Kubickiego z klasy 1 d. Wywalczył on 3 miejsce i odebrał na podium brązowy medal.

Czytaj więcej: Brązowy medal w biegach przełajowych

ECCO WALKATHON 2013

Młodzież i pracownicy naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w największym Spacerze Charytatywnym w Polsce. 

To już 9 edycja ECCO Walkathon w Warszawie. Swymi ideami nawiązuje do inicjatywy ECCO WALK FOR LIFE. Inicjatywa ta wspiera obszary zdrowia, edukacji i ochrony środowiska. Nasz symboliczny udział w tej inicjatywie trwa od 6 lat.

 W tym roku przeszliśmy łącznie 110 km Już dziś zapraszam do wspólnego spaceru za rok!

Czytaj więcej: ECCO WALKATHON 2013

Ślubowanie klas pierwszych

10 września tego roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Dzień ten jest tradycyjnie Dniem Patrona - Emiliana Konopczyńskiego, który urodził się właśnie 10 września 1839 roku. Uczniowie ślubowali w obecności Dyrekcji i wychowawców.
W imieniu klas pierwszych, na scenie, na sztandar Szkoły ślubowali ich przedstawiciele: Michał Sadowski z klasy 1La, Klaudia Jankowska z klasy 1Lb, Agata Kownacka z klasy 1Lc, Krzysztof Salamonowicz z klasy 1Ld, Karolina Kopyt z klasy 1Le i Michał Kielak z klasy 1T.

Czytaj więcej: Ślubowanie klas pierwszych

Zajęcia pozalekcyjne

Media