DKMS – Akcja #Komórkomania

Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.

W najbliższy piątek 8 kwietnia, we współpracy z Fundacją DKMS, odbędzie się w naszej szkole akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Będzie to już czwarta taka akcja w szkole. Dotychczas zarejestrowaliśmy ok. 130 potencjalnych dawców. A dwie spośród tych osób oddały już szpik, dając w ten sposób chorym osobom szansę na życie i odzyskanie zdrowia.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.dkms.pl, gdzie znajdują się wszystkie informacje związane z tematem dawstwa szpiku i komórek macierzystych.

Z wszelkimi pytaniami można też zwracać się bezpośrednio do Pani Moniki Wielgus lub do nauczycielek biologii Pani Joanny Sokołowskiej i Pani Anny Rajewskiej.

Wszystkich zainteresowanych tą ideą oraz tych, którzy są gotowi podjąć świadomą decyzję o rejestracji jako potencjalny dawca zapraszamy w piątek w godzinach 9-13 do auli szkolnej.