Klub Dyskusyjny Więzi – spotkanie z Bogdanem Rymanowskim

Zapraszamy na siódme spotkanie szkolnego klubu dyskusyjnego „Więź”, którego gościem będzie Bogdan Rymanowski. Bogdan Rymanowski jest polskim dziennikarzem telewizyjnym i radiowym. Z wykształcenia jest prawnikiem.

Pracę dziennikarską rozpoczął w Radiu Kraków. Potem pracował w: RMF FM, TVP1 (Puls dnia), Telewizja Wisła (Fakty), TVN i TVN24 (Kropka nad, Fakty, Kawa na ławę, Wieczorna rozmowa Rymanowskiego, Jeden na jeden), Radiu Plus (Twarzą w twarz, W samo południe), TV Puls, Polsat i Polsat News (Wydarzenia, Gość Wydarzeń).

W 2007 został laureatem Nagrody im. Dariusza Fikusa w kategorii „Twórca w mediach”. Otrzymując tę nagrodę zaznaczył, że przekaże całą sumę pieniężną w wysokości 25 tysięcy złotych Januszowi Świtajowi, który od wielu lat heroicznie zmaga się z chorobą.

Jest laureatem Wiktora 2007 w kategorii „Najwyżej ceniony publicysta”. 29 listopada 2008 został laureatem MediaTorów w kategorii AuTORytet. Miesięcznik „Press” przyznał mu tytuł Dziennikarza Roku 2008. 17 lutego 2011 odznaczony został Medalem „Niezłomnym w słowie”.

Uzyskał tytuł „Gentlemana Roku” 2005. Przyznają go czytelnicy miesięcznika „Gentleman”.