MiNI Akademia Matematyki

Zainteresowanie uczniowie klas matematycznych biorą udział w cyklu wykładów oraz warsztatów organizowanych przez Politechnikę Warszawską w ramach MiNI Akademii Matematyki. Za nami już dwa spotkania. Oto ich tematyka:

dr Paweł Wójcicki, Funkcje kwadratowe, wykładnicze i logarytmiczne w praktycznym użyciu.
dr Leszek Sidz, Zadania geometryczne na minimum i maksimum.

Oto opinie uczniów dotyczące zajęć:

„Zajęcia z Mini Akademi bardzo mi się podobały moja ulubiona cześć wykładu to ta , w której dowiedziałam się jak przekształca się wzór funkcji kwadratowej w postaci ogólnej do postaci kanonicznej uświadomiło mi to fakt, że w matematyce wszytko z siebie wynika. Bardzo podobała mi się również część warsztatowa na której zrobiliśmy ciekawe zadania związane z funkcją kwadratową oraz zadania, które pokazywały funkcję logarytmów w czasach w których nie korzystano jeszcze z kalkulatorów ( użycie logarytmów do mnożenia dużych cyfr).”

 

„Uczestniczyłam dzisiaj w wykładzie , a także warsztatach MiNi Akademii Matematyki. Podobało mi się w jaki sposób były prowadzone zajęcia, a mianowicie obaj Panowie wszystko super omówili. Zrozumienie materiału bardzo ułatwiło mi to, że większości rzeczy było zapisywane na tablicy. Była mowa o funkcjach kwadratowych, wykładniczych, o zastosowaniach ich, a także o prawach logarytmów. Do każdych z zagadnień rozwiązywane były zadania. Nie należały one do najprostszych i nie potrafiłabym ich sama wykonać, ale Pan starał się przedstawić nam rozwiązanie w jak najprostszy sposób. Podsumowując zajęcia były prowadzone w przyjemnej atmosferze, a materiały mogą nam się przydać w przyszłości.”

 

„Na dzisiejszych zajęciach MiNi Akademii Matematyki bardzo spodobał mi się sposób prowadzenia zajęć, wszystko zostało przez Panów bardzo dobrze wytłumaczone.
Spodobało mi się również w zajęciach to że w każdej chwili mogłam zapytać się Panów o dodatkowe powtórzenie oraz wytłumaczenie zagadnień.
Na zajęciach mogliśmy nauczyć się o funkcjach kwadratowych, logarytmicznych, wykładniczych. Wiedza z zajęć napewno mi się przyda. Podsumowując, zajęcia bardzo mi się spodobały.”