Ogólnopolski konkurs piosenki obcojęzycznej JoséSong

Szanowni Państwo,

Poniżej zamieszczam informację o ogólnopolskim konkursie piosenki obcojęzycznej. Jeśli wśród naszych uczniów znajdą się osoby zainteresowane, zapraszam do kontaktu w szkole lub poprzez librusa. Przewidywane są zajęcia przygotowujące do konkursu.

Mamy zaszczyt poinformować o zbliżającej się VI edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej JoséSong.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 18.03.2022 r., a gala z udziałem laureatów 01.04.2022 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 20.02.2022 r. Zgłaszać należy się poprzez wypełnienie formularza na stronie http://www.josesong.waw.pl (zakładka „Zapisz się!”).

Na przesłuchania w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie zaprosimy ok. 60 najlepszych uczestników.

JoséSong to Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Na scenie Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie młodzież ma możliwość zabłyśnięcia fenomenalnym francuskim, włoskim, niemieckim, rosyjskim, angielskim czy hiszpańskim przed rodowitymi jurorami oraz jurorami, którzy na co dzień pracują w branży muzycznej.

Nasze przedsięwzięcie przyciąga coraz więcej młodzieży oraz spełnia ich muzyczne i językowe marzenia. Laureaci konkursu uczestniczą w wielu warszawskich wydarzeniach muzycznych, do których są zapraszani dzięki udziałowi w naszym konkursie, np. Żegnaj Lato na Bielanach, Bielańskie Mikołajki czy koncerty w Galerii Młociny. Dzięki wsparciu Bielańskiego Ośrodka Kultury w styczniu 2020 roku najlepsi wykonawcy z ostatnich pięciu lat uczestniczyli w nagraniu płyty JoséSong Superstars. Konkurs JoséSong jako projekt otrzymał w 2018 r. nominację do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, a w 2019 r. został jej laureatem. W 2020 r. otrzymał statuetkę na Bielańskiej Gali Kultury w kategorii: Edukacja Kulturalna.

Uczestnicy naszego konkursu to m.in. finaliści The Voice of Poland (Karolina Kula, Julia Bogdańska), laureaci innych ogólnopolskich i regionalnych konkursów piosenki (Gabriela Kurzac, Daria Domitrz, Jakub Lachowski), którzy mogą pochwalić się nie tylko wspaniałym głosem, ale również perfekcyjną dykcją i wymową w języku obcym. WOLSKA (Patrycja Wolska) – laureatka naszego konkursu z 2018 r., wybitnie utalentowana wokalistka i multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów została zauważona dzięki naszej płycie i ma już na swoim koncie trzy single i przygotowuje swój solowy album.

W jury naszego Konkursu gościliśmy m.in. Krzysztofa Dzikowskiego – autora tekstów piosenek, Przewodniczącego Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, Lanberry – wokalistkę kompozytorkę i autorkę tekstów, Jacka Maślankę – wokalistę, trenera wokalnego, uczestnika The Voice of Poland. Tegoroczne jury tworzą m.in. zespół Felivers, WOLSKA, Magdalena Wieczorek – wokalistka i trenerka wokalna, Aleksandra Orłowska – sopranistka, śpiewaczka Teatru Wielkiego w Warszawie, Maryla Gralczyk – pedagog śpiewu i Stanisław Dembski – reżyser Teatru Pijana Sypialnia.

W konkursie można wygrać cenne nagrody, m.in. nagranie płyty, warsztaty wokalne, nagrody rzeczowe, vouchery na zakupy czy udział w koncertach na terenie Warszawy.Zapraszamy do śledzenia aktualności na: