„Spalska Olimpiada” klas 3a i 3b

W dniach 22-25 maja klasy 3a i 3b wraz z nauczycielami wzięły udział w „Spalskiej Olimpiadzie”. Przez cztery dni intensywnie spędzaliśmy czas.

Zaczęliśmy od kręgli i spływu kajakowego rzeką Pilicą. Mimo wymagającego dystansu 19 km wszyscy byli bardzo zadowoleni i odprężeni. A to był dopiero początek naszej wyprawy.

Kolejnego dnia poznawaliśmy nasze mocne i słabe strony w czasie zajęć z Teambuildingu. Zabawa była przednia. W pamięci zapadła nam bardzo wizyta w Centralnym Ośrodku Sportu. Mieliśmy niepowtarzalną okazję rozegrać mecz piłki plażowej na jedynych w Polsce krytych boiskach z podgrzewanym piaskiem.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od odkrywania tajemnic II wojny światowej. W miejscowości Konewka zwiedziliśmy bunkier i fortyfikacje niemieckie właśnie z czasów wojny. Następnie poznawaliśmy ciekawe miejsca w Spale uczestnicząc w grze terenowej z mapą. Po wieczornym ognisku ruszyliśmy do pobliskiego lasy na nocna podchody. Emocje były ogromne.

Czwartego dnia musieliśmy już niestety wracać do Warszawy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Skansen Rzeki Pilicy., gdzie mieliśmy możliwość obejrzeć m.in. wydobyte  dnia rzeki czołg i wóz bojowy z czasów II wojny światowej. Chętni mogli nawet wsiąść do tych pojazdów.

Wyjazd był bardzo intensywny. Dawno nie mieliśmy okazji do spędzania wspólnie tak wiele czasu na świeżym powietrzu, na łonie natury. Wspomnienia z tej wycieczki na pewno zostaną z nami na długo.