Szlachetna paczka – relacja

RELACJA ZE SPOTKANIA Z RODZINĄ PRZY WRĘCZANIU PACZKI:
Gdy rano około godziny 9 zajechaliśmy pod rodzinny dom Pani Anny, nie spodziewaliśmy się że ich obudzimy pomimo tego drzwi otworzyła nam uśmiechnięta i zaskoczona Anna jeszcze w szlafroku, jej mąż w tym czasie ciągle spał, więc paczki razem z żołnierzami wnosiliśmy po cichu. Gdy już pakunki były w domu, Pani domu zabrała się za otwieranie prezentów jeden za drugim. Gdy otworzyła karton, w którym znajdowała się frytkownica beztłuszczowa, momentalnie do jej oczu napłynęły łzy. Powiedziała, że nigdy się nie spodziewała, że ktoś sprawi jej tak wspaniały prezent, o którym marzyła. Również bardzo ucieszyła się z zestawu garnków oraz z kubków. Była też wdzięczna za zapas środków czystości i żywności, które odciążą ich na długi czas. Również zaskoczony prezentem był Pan Patryk, widać było kręcącą się w oku łezkę, która z każdą chwilą była bliższa wypłynięcia, ciągłą zagadką zostaje jednak prezent nastoletniego Tomka który postanowił że swój prezent otworzy dopiero w wieczór wigilijny. Z każdą otwieraną paczką widać było coraz większe szczęście oraz wdzięczność na twarzach rodziny.

SŁOWO OD RODZINY:
Pani Anna chciałaby bardzo podziękować za tak wspaniały prezent oraz poprosiła mnie o przekazanie wiadomości, żeby każdy uczeń dostał szóstkę na koniec roku za stworzenie tak wspaniałych paczek. Prosiła mnie również o złożenie najlepszych życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych.

SŁOWO OD WOLONTYARIUSZA:
W swoim imieniu chciałbym podziękować Państwu za współpracę oraz za tak wspaniale zorganizowaną paczkę dla rodziny, którą miałem przyjemność się opiekować.
Jestem niezmiernie dumny, że już uczniowie poświęcają czas na pomoc innym w potrzebie. To cudowne, gdy młodzi ludzie stają się wzorami do naśladowania i sami postanawiają pomagać innym. Dziękuję za okazanie wielkich serc, ogromnej empatii i zaangażowanie w przygotowanie pomocy dla rodziny pani Ani. Możecie mieć pewność, że to właśnie dzięki Wam ich życie będzie lepsze, a święta radośniejsze i spokojniejsze. To dzięki Wam będą mogli się skupić na wychodzeniu z trudnej sytuacji życiowej. Dzięki Waszym dobrym sercom dostali kolejną szansę i sygnał, że nie są sami w swojej walce o lepsze jutro. Spełniliście ich marzenia. Chciałbym, abyście w tym wyjątkowym, świątecznym czasie pomyśleli o tym, ile radości sprawiliście tej rodzinie i że to właśnie Wy jesteście źródłem ich nowych nadziei i siły.