Spotkanie z panią Mają Komorowską – Tydzień Kultury i Języka Polskiego

W ramach organizowanego tygodnia kultury języka polskiego w naszej szkole gościliśmy Panią Profesor Maję Komorowską – Wybitną aktorkę, znaną z wielu wybitnych ról filmowych i teatralnych m.in. „Człowieku z żelaza” Wajdy, „Katynia:, „Wesela”, „Roku spokojnego słońca” Zanussiego, czy „Dekalogu ” Kieślowskiego , „Lawy” Konwickiego- wielką postać sztuki i kina- Panią Maję Komorowską.

Uczniowie mogli posłuchać w jej wykonaniu interpretacji tekstów Norwida ora Białoszewskiego. Pani Profesor opowiedziała młodzieży o początkach swojej kariery,

należała m.in. do prowadzonego przez Jerzego Grotowskiego Teatru 13 Rzędów w Opolu. Wspomniała o autobiografii „31 dni maja”, wywiadzie prowadzonym przez Barbarę Osterloff:  „Pejzaż. Rozmowy z Mają Komorowską” oraz  rozmowę z Tadeuszem Sobolewskim w publikacji:  „Pytania, które się nie kończą” , bowiem są to publikacje ,  o życiu oraz ludziach, którzy towarzyszyli Pani Profesor Mai Komorowskiej. Na koniec nasz gość odpowiadał n pytania uczniów.

Było dla nas zaszczytem móc wysłuchać Pani Profesor oraz spędzić czas w jej towarzystwie słuchając opowieści o teatrze, filmie, rolach.