Wymiana polsko-niemiecka

10 września przywitaliśmy w Warszawie naszych nowych kolegów z Kolonii w Niemczech. Gościliśmy ich w ramach wymiany polsko-niemieckiej organizowanej w naszej szkole już po raz 26.

Podczas ich pobytu pokazaliśmy im Warszawę. W tym czasie zaczęły nawiązywać się nowe znajomości. Byliśmy w Muzeum Świat Iluzji, podziwialiśmy Warszawę z platformy widokowej w Pałacu Kultury i Nauki, odwiedziliśmy miejsca upamiętniające wydarzenia II wojny światowej (Pawiak, Umschlagplatz, teren dawnego getta żydowskiego). Niemieccy uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili też naszą szkołę. Wspólnie bawiliśmy się grając w kręgle oraz odwiedzając park trampolin. Zaprosiliśmy naszych nowych przyjaciół do domów, aby poznali bliżej polskie zwyczaje i kulturę.

Tydzień później to my zawitaliśmy do Kolonii i zostaliśmy gorąco przywitani przez naszych niemieckich kolegów. Poznaliśmy Kolonię oraz byłą stolicę RFN Bonn, słynącą również jako miejsce, gdzie urodził się Beethoven. Odwiedziliśmy także park rozrywki Phantasialand i podziwialiśmy Kolonię płynąc statkiem po Renie. Czas mijał bardzo szybko, spędzaliśmy go wyjątkowo intensywnie. Wszystkim było bardzo ciężko się rozstać. Postanowiliśmy jednak, że spotkamy się ponownie zimą oraz będziemy nadal utrzymywać kontakt.