Spotkanie z Panią Mariolą Łabno-Flaumenhaft- Tydzień Kultury i Języka Polskiego

W dniu 03.04.2023 uczniowie naszej szkoły mogli spotkać się kolejny raz, w ramach Tygodnia kultury i języka polskiego, z człowiekiem sztuki – Panią Mariolą Łabno-Flaumenhaft – aktorką, współzałożycielką : „Teatru Bo tak!”.
Pani Mariola Mariolą Łabno- Flaumenhaft opowiedziała o tym, jak została aktorką: „Jak to się stało, że jestem aktorką? Mogłabym odpowiedzieć słowami piosenki „…po prostu stało się…” lub jeszcze inaczej – bo tak! Teatr jest dla mnie wszystkim. Całym moim życiem, pracą, miłością, pasją, sposobem wyrażania siebie, całą mną. Każda z moich aktorskich kreacji czegoś mnie nauczyła, wyjawiła jakąś prawdę o samej sobie oraz pozwoliła mi odkryć w sobie cały wachlarz stanów emocjonalnych, przeżyć i przemyśleń. Dlatego też wszystkie moje role zaliczam do ulubionych. Nie ma bowiem małych ról. Jak mawiała znakomita aktorka Mieczysława Ćwiklińska: „ról nie mierzy się na łokcie”.
Opowiedziała także o spektaklach muzycznych, w których wcieliła się w rolę Marleny Dietrich oraz Hanki Ordonówny. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania piosenki ze spektaklu w jej wykonaniu.
Wraz z Panią Katarzyną Mikulską opowiedziały o wspólnym udziale w akcji: „Aktorzy poezją w koronawirusa” wymyśloną i przeprowadzoną przez teatrolog Agnieszkę Brojek z udziałem znanych aktorów, którzy prezentowali utwory poetyckie polskich twórców. Nasz gość zarażał pozytywną energią, zamiłowaniem do teatru, a także do pracy z młodzieżą (od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne).
Uśmiech, dobra energia udzieliły się uczniom, którzy po spotkaniu długi czas jeszcze rozmawiali z naszym wyjątkowym Gościem.