Wystawa „Wokół nas morze ognia”. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim

„Wokół nas morze ognia”. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim” to pierwsza wystawa o powstaniu w getcie warszawskim przedstawiona z perspektywy cywilów. Podczas powstania zeszli oni do bunkrów i kryjówek, sprzeciwili się Niemcom i narzuconemu przez nich systemowi mordowania bezbronnych w obozach zagłady. Zamiast stawić się do transportu, ukrywali się. Ich cichy opór był tak samo ważny, jak ten z bronią w ręku.

Udział w wystawie w Muzeum POLIN wzięli Wolontariusze, którzy 19 kwietnia, w Rocznicę Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, rozdawali żonkile na ulicach Warszawy. Wystawa zrobiła na wszystkich bardzo duże wrażenie…..

„Wystawa była bardzo poruszająca, ale mimo to, każdy powinien się na nią wybrać. Trzeba też powiedzieć o oprawie wizualnej i muzycznej, które nadawały całemu wydarzeniu odpowiedni klimat. Oprócz zdjęć, czy nagrań, wynieśliśmy z niego wiele bardzo znaczących wartości. Świadomość, przeszłość oraz że nie można być obojętnym na jakiekolwiek ludzkie cierpienie….”