Wyjścia klasowe

EDEUKUJĄC RITĘ

Na czym polega tajemnica tego oszałamiającego sukcesu skromnej, dwuosobowej sztuki?

Odpowiedź najkrótsza: literatura w Edukując RITĘ  jest tylko pretekstem do rozmowy o życiu, rozmowy, w której każdy z widzów odnajduje masę własnych przeżyć, często zabawnych, nawet komicznych, ale też bolesnych i dramatycznych.

Wrażenia uczniów:

„Spektakl oglądaliśmy z pierwszego rzędu, zatem aktorzy byli dosłownie na wyciagnięcie ręki. Przedstawienie było długie, ale czas mijał naprawdę szybko. Gdy przyszedł czas na przerwę, nie mogliśmy się doczekać kolejnej części spektaklu. Wspaniałemu przedstawieniu towarzyszyła niesamowita muzyka, która bardzo dobrze oddawała klimat każdej, pojedynczej sceny. Edukując Ritę, to sztuka komediowa, lecz poruszająca. Zachęca do szukania siebie oraz spełniania marzeń. Nieważne, jak bardzo nierealistyczne się wydają…”

ZIELONA GRANICA

Zielona granica, to polski dramat filmowy w reżyserii Agnieszki Holland, zainspirowany sytuacją na polsko-białoruskiej granicy. Zdjęcia kręcono na Podlasiu.

Wrażenia uczniów:

„Film został ukazany z wielu perspektyw, co bardzo się nam podobało.. Czarno – biały ekran ukazywał bardzo mroczne i przerażające sceny. Film wzbudził w nas wiele emocji. Był naprawdę poruszający, nie zawahalibyśmy się nawet powiedzieć, że był wstrząsający. Zszokowało nas, to co w nim zobaczyliśmy. Mimo to, według nas, każdy powinien go obejrzeć. Ten film uświadomił nam wiele istotnych rzeczy, które można by powiedzieć, że nas nie dotyczą, ale jednak dotyczą…”